Sea the Music - wspólny koncert chórów z Polski i Estonii

Organizator wydarzenia:
ACK UG „Alternator”, Akademicki Chór UG, Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor
Dodane przez mjakubowski - wt., 23/04/2024 - 14:11

Ponad 80-osobowy międzynarodowy chór wykona utwór „Ave Maria” w ramach obchodów 20-lecia akcesji Polski, Estonii i 8 innych krajów do UE. Już 2 maja 2024 w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku odbędzie się unikalny międzynarodowy projekt muzyczny chórów dwóch uczelni wyższych: Academic Male Choir of Tallinn University of Technology (Estonia) oraz Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego. Dwa chóry spotkają się po raz pierwszy, aby wspólnie celebrować muzykę łączącą narody na koncercie zatytułowanym „Sea the Music”.

Ponad godzinny repertuar a cappella, łączący piękno kultury muzycznej Estonii i Polski, zwieńczy wspólne wykonanie utworu „Ave Maria” Franza Biebla. Chóry połączą siły, tworząc jeden zespół, a trójmiejska społeczność będzie miała okazję wysłuchać ponad 80-osobowej grupy polsko-estońskiej.

Maj br. jest szczególną okazją do integracji zespołów z europejskich uczelni, bowiem koncert wpisze się w obchody 20-lecia akcesji Polski, Estonii i 8 innych krajów do Unii Europejskiej.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Gdańskiego oraz Ambasady Estonii w Warszawie.

02.05.2024 r. | godz.18:00

Instytut Kultury Miejskiej

Wstęp wolny na wydarzenie.

Organizatorzy: ACK UG „Alternator”, Akademicki Chór UG, Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor

Partnerzy: Instytut Kultury Miejskiej, Visit Gdańsk, Grupa Zdunek

Patroni medialni: Trójmiasto.pl, Magazyn Prestiż, Radio UG MORS, Przegląd Bałtycki, Eesti.pl