Blue Talks – Oceanografia operacyjna w nowej dekadzie

Dodane przez jbereszczynska - śr., 01/13/2021 - 11:57
Data wydarzenia:
-
Miejsce wydarzenia:
Wydarzenie online
Organizator wydarzenia:
Uniwersytet Europejski SEA-EU

Po raz kolejny, Uniwersytet Europejski SEA-EU ma przyjemność zaprosić Państwa na, czwarte już, spotkanie Blue Talk, które odbędzie się on-line 21 stycznia o godzinie 13.00.

Tego dnia prelegentem będzie prof. Aldo Drago, kierownik Grupy Badawczej ds. Oceanografii Fizycznej w Departamencie Nauk Geologicznych na Uniwersytecie Maltańskim. Tematem jego prezentacji będzie „Operational Oceanography in the New Decade”, w której poruszy zagadnienie interesującego i korzystnego dla obu stron scenariusza, w którym obserwacje oceanów do celów zarządzania środowiskiem, monitorowania zdrowia ekosystemu morskiego oraz bezpieczeństwa i nadzoru morskiego mogłyby również służyć, jako źródło wartości dodanej i korzyści społecznych dla sektorów badawczych i gospodarczych, bez dodatkowych kosztów pozyskiwania danych. Profesor Drago uważa, że w rozwijającym się społeczeństwie opartym na wiedzy dostęp do kluczowych technologii, wysokiej jakości danych, modelowania i obserwacji satelitarnych, jest postrzegany jako kluczowy element wspierający zrównoważony błękitny wzrost, zwłaszcza na obszarach przybrzeżnych, gdzie prowadzi się wiele istotnych działań gospodarczych w skali krajowej.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w tym webinarium oraz tych, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji na temat prelegenta odsyłamy do formularza zgłoszenia na webinarium, który znajduje się na naszej stronie internetowej Blue Talks.

Zainteresowanych otrzymywaniem najnowszych informacji na temat nadchodzących webinariów prosimy o subskrypcję TUTAJ.

stopka z logo