SEA-EU BlueTalks 5 – Potencjał rozwoju niebieskiej gospodarki

SEA-EU
Dodane przez ewitkowska - pon., 08/02/2021 - 12:58
Plakat wydarzenia

Po raz kolejny, Uniwersytet Europejski SEA-EU ma przyjemność zaprosić Państwa na piąte już spotkanie w serii BlueTalks, które odbędzie się on-line 18 lutego o godzinie 13.00.

Tego dnia prelegentami będą dr hab. inż. Konrad Ocalewicz, prof. UG oraz Hanna Łądkowska z Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

W pierwszej części webinarium przedstawiony zostanie przegląd najbardziej obiecujących sektorów niebieskiej biogospodarki pod względem możliwości rozwoju (np. dobre praktyki, wdrożenia pilotażowe, plany rozwoju) ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnej akwakultury.

W drugiej części poruszone zostaną natomiast zagadnienia związane z sektorem akwakultury w dobie pandemii, takie jak lockdown i jego konsekwencje dla produkcji ryb, przetwórstwa rybnego, ograniczeń w transporcie, konsumpcji (targowiska i restauracje). Większość z tych zagadnień zostanie omówiona w oparciu o obserwacje rynku i akwakultury ryb łososiowatych w Polsce i UE.

W celu zarejestrowania się na to webinarium należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Zainteresowanych obejrzeniem poprzednich webinariów lub otrzymywaniem najnowszych informacji na temat nadchodzących zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej SAE-EU.