Wicemistrzostwo na kortach w Sopocie

W dniach 10 - 13.06.2021 na kortach w Sopocie odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym. W turnieju organizowanym przez Politechnikę Gdańską reprezentacja Uniwersytetu Gdańskiego zdobyła Wicemistrzostwo Polski.

Drogę na podium zawodniczki AZS UG rozpoczęły od zwycięstw grupowych z UJ Kraków, UMCS Lublin i AWF Kraków. Podopieczne trenerki Hanny Wesołowskiej - Szprada wszystkie mecze wygrały w stosunku 2:0. Nasze tenisistki z kompletem punktów i bez straty seta awansowały do fazy pucharowej. W ćwierćfinale zawodniczki UG pokonały UŚ Katowice (2:0), a w meczu półfinałowym rozprawiły się z UAM Poznań (2:0). W wielkim finale nasz zespół uległ ALK Warszawa 0:2. Zawodniczki AZS Uniwersytet Gdański zdobyły ostatecznie srebrne medale w klasyfikacji generalnej i złote w klasyfikacji uniwersytetów.

Gratulacje dla zawodniczek i Pani Trener!

UG Gdańsk: Danielewicz Daria, Komar Marta, Komar Natalia, Sulewska Marta

Trenerka: mgr Hanna Wesołowska- Szprada