Medale dla reprezentantów UG w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w pływaniu

W rozegranych w Poznaniu Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS podopieczni mgr Małgorzaty Aftańskiej zdobyli 4 medale indywidualne, a w klasyfikacji drużynowej zajęli wysokie szóste miejsce (trzecie w Uniwersytetach).

Niezwykłym sukcesem mogą się pochwalić członkowie powstałej niedawno sekcji sportu osób z niepełnosprawnościami AZS UG. W rozegranych w Poznaniu Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS podopieczni mgr Małgorzaty Aftańskiej zdobyli 4 medale indywidualne, a w klasyfikacji drużynowej zajęli wysokie szóste miejsce (trzecie w Uniwersytetach).

Poznań okazał się szczęśliwym miastem dla debiutującej w tych zawodach Magdaleny Kokot (doktorantka i pracownik UG). Na poznańskich Termach Maltańskich Magdalena oprócz złotego medalu w swojej koronnej konkurencji 50 m stylem klasycznym (gdzie pobiła również swój rekord życiowy) zdobyła srebrny medal na 50 m w stylu dowolnym.

Równie wielkim sukcesem pochwalić się może Kamil Latos, który zdobył 2 medale: srebrny w stylu klasycznym na 50 m oraz złoty w stylu dowolnym na 25 m.

- Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi. Wyniki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Jestem dumna z Magdy i Kamila, gdyż zaprezentowali się znakomicie i udźwignęli ciężar startu w zawodach – relacjonuje trener Małgorzata Aftańska. – Jako sekcja SON AZS UG zapraszamy od października na regularne treningi. To niesamowita przygoda i piękne połączenie nauki, pasji i sportu – dodaje.

Zdjęcia: MILUNA / IMP AZS