Słońce, plaża i medale

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej był ostatnią imprezą w tegorocznym cyklu AMP. AZS Uniwersytet Gdański w tej imprezie występował w podwójnej roli - gospodarza i uczestnika. W turnieju rozgrywanym w dniach 4 - 7 lipca w Gdyni wystąpiło ponad 120 zawodniczek i zawodników z 33 uczelni z całej Polski.

W rywalizacji finałowej nie zabrakło par Uniwersytetu Gdańskiego. Bardzo dobrze spisała się męska reprezentacja AZS UG, która została Akademickim Wicemistrzem Polski w Siatkówce Plażowej 2021!
"Do wyniku drużynowego zaliczają się rezultaty trzech par z danej uczelni. W finale w Gdyni tylko trzy uczelnie miały maksymalną liczbę drużyn w rywalizacji mężczyzn - Uniwersytet Warszawski, AWF Katowice i nasz Uniwersytet Gdański. Nie jest to łatwe, ponieważ, aby znaleźć się w finale trzeba przejść dwa etapy eliminacji - wojewódzki i drugi strefowy" - wyjaśnia regulamin rozgrywek Prezes AZS Uniwersytet Gdański Piotr Walczak. Spośród trzech par AZS UG w finale największy sukces odniosła para Jakub Kraft /Dawid Pawlun, która zdobyła brązowe medale w klasyfikacji generalnej.

Skład reprezentacji męskiej AZS UG:
  1. Jakub Kraut
  2. Dawid Pawlun
  3. Kacper Chmielewski
  4. Maciej Mozol
  5. Kewin Sasak
  6. Mateusz Behrendt
Trener: mgr Edward Pawlun

Mężczyźni klasyfikacja drużynowa TOP 10

1. Uniwersytet Warszawski
2. Uniwersytet Gdański
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
4. Politechnika Poznańska
5. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
6. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
7. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
8. Politechnika Łódzka
9. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

10. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

W rywalizacji kobiet w gdyńskim finale zaprezentowała się jedna para AZS UG - Agata Chyła/ Aleksandra Chyła, która dotarła zajęła ostatecznie miejsce 9.
- Osiągnięty rezultat plus punkty par, które odpadły w półfinale pozwoliły w klasyfikacji drużynowej kobiet znaleźć się reprezentacji AZS Uniwersytet Gdański w najlepszej "10" w Polsce co jest niesamowitym osiągnięciem - komentuje występ kobiet Piotr Walczak Prezes AZS UG.

- Jako organizatorów finału cieszy nas, że po raz kolejny mogliśmy zaprosić najlepsze zawodniczki i zawodników z całej Polski nad morze. Gdyńska plaża jest jednym z najlepszych miejsc do rozgrywania tego typu zawodów w przeszłości odbywały się tutaj Akademicki Mistrzostwa Europy w Siatkówce Plażowej. Być organizatorem Finału AMP to zaszczyt, a nagrodą jest uśmiech uczestników, którzy jak sami mówią uwielbiają to miejsce. Turniej ten nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie i życzliwość Władz Uniwersytetu Gdańskiego, Władz Miasta Gdyni oraz Gdyńskiego Centrum Sportu - wszystkim serdecznie dziękuję - dodaje Piotr Walczak.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Sponsorem gdyńskich zawodów był także Port Lotniczy w Gdańsku im. Lecha Wałęsy.

Skład reprezentacji męskiej AZS UG:
  1. Agata Chyła
  2. Aleksandra Chyła