Zespół UG Jantar na scenie w Lublinie

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego Jantar uczestniczy z powodzeniem w Międzynarodowych Spotkaniach  z Folklorem w Lublinie. Bierze w nich udział osiem zespołów z Polski.

Oprócz występów tanecznych, które odbywają się w lubelskim amfiteatrze, zespoły prezentują także koncerty kapel oraz prowadzą animacje dla dzieci. Nasi tancerze z Jantara  przybliżyli lubelskiej publiczności tańce kaszubskie oraz rzeszowskie i spiskie, co spotykało się z dużym uznaniem publiczności.

Podczas jednego z występów wzruszającym wydarzeniem w historii zespołu i chyba festiwalu były niespodziewane oświadczyny  na scenie jednego z tancerzy - Łukasza Witulskiego. Jego słowa do Saszy Kurashkevych spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności, która odśpiewała narzeczonym Sto lat.

Oprac. Ewa K.Cichocka/ Zespół Prasowy