Awans do finału Futsalu Kobiet!

W dniach 5-9.02.2020 w Warszawie odbył się Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet. W turnieju bardzo dobrze zaprezentował się zespół AZS Uniwersytet Gdański. Podopieczne Trenera Tomasza Aftańskiego zajęły w stolicy III miejsce i uzyskała awans do wielkiego finału, który odbędzie się w lutym w Poznaniu.

W Wielkopolsce drużyna Uniwersytetu Gdańskiego podobnie jak nasza męska reprezentacja będzie broniła honoru Pomorza.

W fazie grupowej  nasz zespół nie doznał porażki wygrywając 3 spotkania z Politechniką Łódzką 6:0, Uniwersytetem Medycznym Łódź 9:0 i WAT Warszawa 9:2.   W ostatnim meczu grupowym zawodniczki AZS UG zremisowały 0:0 z Politechniką Poznańską i z pierwszego miejsca uzyskały awans do półfinału warszawskiego turnieju. W Półfinale drużyna Tomasza Aftańskiego doznała jedynej porażki 0:1 Uniwersytetem Szczecińskim. W ostatnim meczu w Warszawie drużyna Uniwersytetu Gdańskiego pokonała wysoko 5 : 1 AWF Poznań zajmując ostatecznie trzecie miejsce w turnieju, pieczętując awans do finału w Poznaniu.

Skład AZS Uniwersytet Gdański:

Weronika Wieżynis
Malwina Ciesielska