Wystawa o UG w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku

Do połowy września w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku prezentowana będzie wystawa pt. „Droga do Uniwersytetu. Uniwersytet Gdański i jego poprzedniczki 1945-1970”.

Wystawa przedstawia wybrane fragmenty historii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku, Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie oraz pierwszy rok działalności Uniwersytetu Gdańskiego.

Jest to syntetyczny opis historii uczelni na przykładzie dokumentów, wspomnień i fotografii znajdujących się w zbiorach Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego i Stowarzyszenia Absolwentów WSHM, WSE i Wydziałów Ekonomicznych UG.

Wcześniej materiały można było oglądać w Bibliotece Manhattan - filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Na odwiedzających wystawę oraz czytelników Biblioteki czekają także zakładki do książek, przygotowane z wykorzystaniem archiwalnych fotografii dotyczących Uniwersytetu Gdańskiego.

Zapraszamy!
Magdalena Jaszcza/Muzeum UG