Szansa na debiut na festiwalu filmów krótkometrażowych

Rusza pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych KinoGram (KIFF).  Zgłoszenia filmów od 3 do 30 minut przyjmowane będą do końca października. Mogą w nim uczestniczyć zarówno profesjonaliści, jak i studenci oraz amatorzy.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy KinoGram (KIFF) został stworzony przez kino KinoGram – miejsce w fascynującej postindustrialnej przestrzeni dawnej Fabryki Norblina w Warszawie, skupiające się na kulturze, gdzie można spotkać polskich twórców filmowych i ludzi przemysłu z ich lekcjami mistrzowskimi i wykładami – również dzięki bliskiej współpracy z Gildią Reżyserów Polskich. Od września odbywać się tam będą premiery filmowe, panele dyskusyjne oraz retransmisje wydarzeń kulturalnych.

KIFF to niezależny międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych o długości 3-30 minut. Mogą w nim uczestniczyć zarówno profesjonaliści, jak i studenci oraz amatorzy. Do udziału w festiwalu kwalifikują się filmy w dowolnej technice, dobrej jakości, choć niekoniecznie zrealizowane profesjonalnym sprzętem.  - Idealny film na nasz festiwal to taki, który ma dobrą, ciekawą historię, przesłanie do świata, ukazujący wyjątkową osobę lub sytuacje… i oczywiście jest krótkometrażowy – mówi Anna Zoll, dyrektorka i twórczyni festiwalu.

Selekcja KIFF wybierze 30 najlepszych z nadesłanych filmów, z nich wybranych zostanie 15, z których trzech zwycięzców wyłoni jury złożone ze znanych i nagradzanych polskich filmowców i producentów: Katarzyny Adamik, Magdaleny Łazarkiewicz, Dariusza Jabłońskiego i Piotra Jaxy.

Nagrody finansowe w wysokości 500, 300 i 100 euro oraz statuetki. Dodatkowo przyznane zostaną nagrody publiczności, która będzie miała możliwość głosowania podczas projekcji festiwalowych TOP 30 przez cały listopad 2021.

Zgłoszenia filmów przyjmowane są na platformie www.filmfreeway.com/KinoGramInternationalFilmFestival do 30 października 2021. (Do 30 sierpnia zgłoszenie filmu - 35 euro, od 1 września do 30 października - 45 euro). Ogłoszenie wyników nastąpi 7 listopada. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 30 listopada 2021 w kinie KinoGram w zrewitalizowanej warszawskiej Fabryce Norblina.

Informacje o festiwalu znajdują się na stronie www.kiff.pl oraz na platformie www.filmfreeway.com/KinoGramInternationalFilmFestival

Ewa K.Cichocka / Zespół Prasowy UG