Student UG brązowym medalistą Mistrzostw Świata

Dawid Pawlun

Dawid Pawlun, student Uniwersytetu Gdańskiego oraz zawodnik sekcji siatkówki AZS, został brązowym medalistą Mistrzostw Świata.

Podczas odbywających się we Włoszech i Bułgarii Mistrzostwach Świata U-21 polscy siatkarze zdobyli brązowe medale. W składzie trzeciej drużyny świata znalazł się student Uniwersytetu Gdańskiego i zawodnik sekcji siatkówki AZS - Dawid Pawlun.

- W decydującym meczu o brąz Polska pokonała Argentynę 3:0. Wcześniej nasza reprezentacja po zaciętym spotkaniu uległa 2:3 Włochom, którzy ostatecznie zostali Mistrzami Świata U-21 – mówi Piotr Walczak z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Gdańskiego

Jak relacjonuje Piotr Walczak, droga reprezentacji Polski do brązowego medalu wyglądała następująco:

I faza turnieju

POLSKA - Kuba 3:1