Parodia Harry’ego Pottera w realizacji Standby Studio ACK UG

plakat

Na parodię dramatu „Harry Potter i przeklęte dziecko” Jacka Thorne’a, Johna Tiffany’ego oraz J.K. Rowling zaprasza grupa teatralna Standby Studio, działająca w ramach ramach Akademickiego Centrum Kultury „Alternator” UG.

2 grudnia 2021 o godz. 19:00 w Sali Teatralnej budynku Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego można będzie obejrzeć spektakl pt.Henryk Pjoter i diabelskie nasienie”. Opowiada on o przyszłości Harry'ego… tzn. Henryka Pjotera, obecnie zapracowanego szefa Działu ds. Przestrzegania Magicznej Konstytucji w Trybunale Magików, ale i ojca trójki dzieci. Jedno z nich, o specyficznym imieniu Albert, nie potrafi sprostać wysokiej poprzeczce, jaką jest bycie synem słynnego, celebryckiego „Wybrańca”. Tymczasem do świata polskich magików przenika zło i pojawia się ono z zupełnie nowej, niespodziewanej wcześniej strony. Zjednoczeni, a jednocześnie podstarzali już nieco bohaterowie, Henryk Pjoter, jego przyjaciółka Harmonia Folwark, jak również niespodziewany sprzymierzeniec, Darko Wiarołomny, muszą sprostać pojawiającemu się zagrożeniu.

Scenariusz i reżyseria – Jan Orszulak
Asystenci reżysera – Jakub Suchecki, Magdalena Grott, Oliwia Habdas
Kierownik produkcji – Elwira Romaniuk
Charakteryzacja – Izabela Skorupa
Oświetlenie – Tomasz Kawala
PR – Klaudia Laskowska

Obsada:

Henryk Pjoter/Gęsimort/Pani z Warsu – Jakub Suchecki
Harmonia Folwark – Elwira Romaniuk
Darko Wiarołomny/Czapka wpierniczka/Amol – Mariusz Waldowski
Albert Pjoter – Paweł Grott
Sylwiusz Wiarołomny – Monika Chybowska
Rekini/Rozalia Folwark-Łasica – Jagoda Jasińska

Zwiastun

Link do wydarzenia FB

Spektakl trwa 80 minut. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG