Studenci UG mistrzami Polski w żeglarstwie

Znakomicie spisali się studenci Uniwersytetu Gdańskiego podczas Mistrzostw Polski w Żeglarstwie rozgrywanych w Gdyni. Tytus Butowski (Wydział Prawa i Administracji ) i Łukasz Machowski (Wydział Ekonomiczny) zostali Mistrzami Polski Juniorów w olimpijskiej klasie 49er.

Duet z Uniwersytetu Gdańskiego zajął jednocześnie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, co jest niesamowitym osiągnięciem.

- Ten sezon jest niezwykle udany dla Tytusa i Łukasza oraz całej sekcji żeglarskiej. Przypomnijmy, że pod koniec maja wraz z reprezentacją AZS Uniwersytet Gdański świętowali oni Akademickie Mistrzostwo Polski w klasie omega. Zawody rozgrywano na jeziorze Niegocin w Wilkasach / koło Giżycka - mówi Piotr Walczak, Prezes AZS UG.

Gratulujemy sukcesu!

Fot. Organizator GCS Gdynia