Studencie, dołącz do Zespołu Organizacji Eventów Akademickiego Centrum Kultury UG

Z pierwszym dniem października ACK Alternator powołuje Studencki Zespół Organizacji Eventów. To grupa, w której studenci Uniwersytetu Gdańskiego będą mogli zdobyć doświadczenie przy organizacji wydarzeń kulturalnych oraz odbyć studenckie praktyki zawodowe w Akademickim Centrum Kultury.

Jeśli chcesz zdobyć wiedzą na temat specyfiki pracy w centrum kultury, poznać szczegóły wszystkich etapów projektowania wydarzeń kulturalnych (od pomysłu do rozliczenia rezultatów projektu), zainspirować się do projektowania własnych działań - zgłoś się na praktyki.

- Na ten moment, czyli czas pandemii, nastawiamy się na pracę zdalną i jedynie pojedyncze spotkania z uczestnikami, zachowując przy tym wszystkie środki bezpieczeństwa - mówi dr Agnieszka Kiejziewicz z ACK Alternator.

Dołączając do  Zespołu Organizacji Eventów ACK będziesz mógł wziąć udział w warsztatach tematycznych z ekspertami, w szkoleniach zaprojektowanych specjalnie dla Studenckiego Zespołu Organizacji Eventów. Będziesz miał możliwość wybrania specjalizacji w obrębie zespołu organizacji eventów – np. specjalizacja techniczna, obsługa widza, pisanie wniosków grantowych. W przystępny sposób zostaniesz wprowadzony w praktykę tworzenia wniosków grantowych i aplikacji konkursowych z zakresu kultury, zobaczysz, jak pozyskiwać partnerów i sponsorów oraz jak budować relacje z nimi, a także jak już nauczysz się podstaw, a dodatkowo będziesz mógł zgłosić i zrealizować własny projekt (od lutego 2021).

W ramach działania kandydatom zaproponowane zostaną dwa modele aktywności:

Moduł teoretyczno-warsztatowy – czyli spotkania warsztatowe i wykładowe związane z teoretycznym wymiarem pracy w kulturze: przygotowanie dokumentacji, opracowywanie planów pracy, warsztaty kształcenia umiejętności technicznych i personalnych

Moduł działań praktycznych – czyli działania bazujące na zdobytej wcześniej wiedzy teoretycznej: nawiązywanie kontaktów z partnerami i koordynowanie wybranych części projektów, organizacja i nadzór nad prawidłowym przebiegiem projektu, kontakt z widzem i odbiorcą wydarzenia, prace związane z popularyzacją i reklamą wydarzenia

Więcej informacji, szczegółowy opis sposobów działania Studenckiego Zespołu Organizacji Eventów oraz charakterystykę oraz informacje na temat tego, jak zgłosić się do zespołu dostępne są na str. ACK Alternator.

Biuro Rzecznika Prasowego