Sukcesy studentów UG na Igrzyskach w Katowicach

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego podczas Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Zawody odbyły się w dniach 2-4.12.2022 w Katowicach.  Nasi studenci wystartowali w tej imprezie pod wspólnym szyldem AZS Gdańsk. Reprezentacja środowiska gdańskiego składała się ze studentów uczelni – Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Na Śląsku studenci pierwszego roku (prawo startu w tej imprezie mają studenci, którzy po raz pierwszy rozpoczęli studia) rywalizowali 9 dyscyplinach indywidualnych i zespołowych.  Złoty medal w Katowicach zdobyła drużyna siatkówki kobiet Uniwersytetu Gdańskiego, która w Katowicach wygrała wszystkie mecze. Zawodniczki trenera Adam Miotka w meczach grupowych pokonały drużyny z: Łodzi, Lublina i Poznania (wszystkie mecze 2:0 w setach). W półfinale nasz zespół po zaciętym trzysetowym pojedynku (na turnieju grano do dwóch wygranych setów) pokonał AZS Kraków 2:1(15:6, 13:15, 15:13). W meczu o złoto drużyna UG pewnie pokonała AZS Katowice 2:0 (15:11, 15:8). Bardzo dobry występ zanotowały studentki pierwszego roku UG w koszykówce kobiet. Zawodniczki trenera Włodzimierza Augustynowicza zdobyły w Katowicach srebrne medale. Nasza drużyna pokonała w grupie drużynę z Wrocławia i doznała porażki z AZS Warszawa. W Półfinale zespół Uniwersytetu Gdańskiego pokonał AZS Kraków 19:9, by w finale uznać ponownie w tym turnieju wyższość AZS Warszawa. Piąte miejsce w klasyfikacji Igrzysk zdobyli siatkarze Uniwersytetu Gdańskiego.

Bardzo dobre rezultaty reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego odnieśli, także w dyscyplinach indywidualnych. Na najwyższym stopniu podium w ergometrze wioślarskim w kategorii lekkiej stanęła studentka UG - Pola Wawrzyniak, a brązowy medal w klasyfikacji OPEN zdobyła Aleksandra Warachewicz.  Blisko podium była Martyna Szyperska, która zajęła 4. miejsce w kategorii open. Piąte miejsce w kategorii lekkiej mężczyzn zajął student UG - Fryderyk Sobecki.

Gratulacje dla wszystkich medalistów i całej reprezentacji AZS Gdański, która w klasyfikacji generalnej zajęła III miejsce w Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku 2022!