Studenci UG, islandzki kolektyw Vinnslan oraz Olga Bołądź razem na scenie GTS. Zapraszamy na spektakle!

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza Państwa na bardzo wyczekiwany islandzki spektakl „Bliskość” w którym na jednej scenie zobaczymy Olgę Bołądź w roli głównej, Gudmundura Thovarldssona i oraz Islandzki zespół Vinnslan i studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Spektakl grany jest dwukrotnie 3 i 4 marca o 19.00 w GTS.

Dla pracowników UG teatr przygotował zniżkę na bilety. Szczegółowe informacje w komunikatach w portalu pracownika.

Teatralna koprodukcja polsko-islandzka

Na jednej scenie artyści islandzkiego kolektywu Vinnslan, studenci Uniwersytetu Gdańskiego (Wydział filologiczny, kierunek: Zarządzania Instytucjami Artystycznymi) z udziałem Olgi Bołądź

„Bliskość” jako podróż z kosmosu do źródła ludzkiej egzystencji. W ciągle zmieniających się czasach wojen, biedy, bogactwa, nowych możliwości i migracji, każdy człowiek wierzy, że ma prawo do szczęścia i miłości. Ale czy to jest naprawdę cel naszego istnienia? Czy istnieje jakiś cel naszej egzystencji? W interaktywnym spektaklu Vinnslan interpretuje tematy związane z emigracją, ludzką potrzebą bliskości oraz wiecznością.

/ Informacje

/ twórcy
reżyseria: Gudmundur Torvaldsson, Vala Ómarsdóttir, Maria Kjartans
scenografia i kostiumy: Tórunn María Jónsdóttir
muzyka: Biggi Hilmars
reżyseria światła: Józef Leoniuk
video: Sandra Ksepka

/ obsada
Olga Bołądź, Árni Pétur Guðjónsson, Gudmundur Thorvaldsson, Stefan Andruszko, Justyna Betańska , Oliwia Drożdżyk, Joanna Gorycka, Katarzyna Grott, Mieszko Wierciński, Mateusz Włostowski

Koprodukcja: Vinnslan (Islandia) i Gdański Teatr Szekspirowski.
Finał projektu – Kierunek: Islandia / Treasure Iceland – Theatre Inclusions.

Zapraszamy!

oprac. MNG/ZP