Akademickie Mistrzynie Polski z UG na Ergometrze Wioślarskim

Archiwum AZS UG

Reprezentacja AZS Uniwersytet Gdański obroniła tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Ergometrze Wioślarskim. Podczas zawodów rozgrywanych w dniach 15-16 kwietnia 2023 na podium stanęły też dwie nasze zawodniczki w klasyfikacji generalnej - Monika Trawczyńska i Dominika Kras.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim były rozgrywane tradycyjnie w czterech kategoriach wagowych - wadze lekkiej kobiet i mężczyzn oraz wadze open w kategorii kobiet i mężczyzn. Blisko 600 studentek i studentów z 55 uczelni rywalizowało w wybranej wadze na dystansie 1000 metrów.

W wadze lekkiej srebrny medal zdobyła zawodniczka AZS UG - Dominika Kras z czasem 3:32.6. Bardzo dobre piąte miejsce zajęła inna nasza reprezentantka Urszula Białomyzy, wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej dało zawodniczce UG brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. Warto podkreślić, że na dziesiątym miejscu uplasowała się trzecia ze studentek UG - Anna Polak

W kategorii open Wicemistrzostwo Polski zdobyła również reprezentantka UG - Monika Trawczyńska (pracownik administracyjny Centrum WFiS) z rewelacyjnym czasem 3:16.8! Do tytułu Mistrza Polski zabrakło 5 setnych sekundy. W Warszawie Mistrzynią Polski została Anna Khlibenko z Politechniki Gdańskiej z czasem 3:16.3.

Bardzo dobre rezultaty indywidualne sprawiły, że zawodniczki AZS Uniwersytet Gdański zdobyły złote medale w klasyfikacji drużynowej w klasyfikacji generalnej i uniwersytetów.

Bardzo dobrze w Warszawie spisali się również panowie zajmując w klasyfikacji uniwersytetów czwarte miejsce. Najlepszy z zawodników - Fryderyk Sobecki z czasem 3:06.2 w wadze lekkiej zajął piąte miejsce i zdobył srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów.