Wywiad z Piotrem Sierzputowskim przeprowadził reporter Radia UG MORS, Stanisław Pawłowski.
Radio Uniwersytetu Gdańskiego MORS zaprasza do wysłuchania wywiadu z Piotrem Sierzputowskim, trenerem Igi Świątek – pierwszej polskiej tenisistki, która zdobyła tytuł wielkoszlemowy w singlu, wygrywając French Open 2020.
Piotr Sierzputowski ma 28 lat i pochodzi z Gdyni. Początkowo trenował jako zawodnik klubu tenisowego Arki Gdynia. Był też studentem Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Ekonomicznym oraz reprezentantem sekcji tenisa AZS UG. Do uprawiania tenisa zachęcił go ojciec, który jako menedżer uważał, że sport ten pomaga zawierać nieformalne przyjaźnie i znajomości w środowisku biznesowym.
– Moja mama skończyła studia prawnicze na UG – wspomina trener Igi Światek. – Wydział ten znajdował się wtedy w tym samym budynku co Wydział Ekonomiczny. Miałem więc pewien sentyment do tego miejsca. Ekonomia cały czas mnie interesuje a studia na UG bardzo dużo mi pomogły. Dzięki nim mam lepsze zrozumienie rynku i tego jak on działa. Każdy sport to jest biznes, szczególnie na tym najwyższym poziomie i to o co się ocieramy to jest prawdziwy rynek, na którym trzeba sprzedać zawodnika. W czasie studiów myślałem, że pójdę drogą mojego ojca i zwiążę swoje życie z biznesem. Życie pokazało jednak inaczej, ale okres studiów na UG wspominam bardzo miło. Gdybym miał jeszcze raz rozpoczynać studia pewnie bardziej bym się skupił na zarządzaniu niż samej ekonomii i poszedłbym bardziej w kierunku sport managementu.
Zachęcamy do wysłuchania całego wywiadu z Piotrem Sierzputowskim, który przeprowadził reporter Radia UG MORS Stanisław Pawłowski. Wywiad został wyemitowany 5 listopada o godz. 11.00 oraz będzie emitowany 6 listopada o godz. 12.00 na stronie radia. Później będzie dostępny także w formie podcastu i filmu.
Emisja (5 listopada o godz. 11.00 i 6 listopada o godz. 12.00) dostępna będzie pod linkami:
http://player.mors.ug.edu.pl/sites/all/modules/jplayer/mors_popup.html
http://onlineradiobox.com/pl/mors/player/?cs=pl.mors&played=1
Później wywiad będzie dostępny także w formie podcastu i filmu.
Mega Otwarte Radio Studenckie funkcjonuje na UG w oparciu o studio radiowe Wydziału Nauk Społecznych. Studio jest wyposażone w pełni profesjonalny sprzęt i oprogramowanie służące do nagrywania audycji radiowej. W skład studia wchodzą: studio nagrań, reżyserka, pokój produkcyjny, pomieszczenia dla studentów wyposażone w stanowiska do montażu materiałów dźwiękowych, serwerownia. Audycje radiowe są tworzone przez studentów UG, przy wsparciu etatowych pracowników, będących profesjonalnymi realizatorami dźwiękowymi, sprawującymi też nadzór nad ciągłą sprawnością sprzętu. Radio MORS nadaje 24 godziny na dobę. Studenci przygotowują programy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Obecnie w ramówce Radia MORS funkcjonują programy: muzyczne, kulturalne, informacyjne, sportowe czy gospodarcze. Audycje są przygotowywane w cyklu tygodniowym i każda jest emitowana do 3 razy, w różnych dniach tygodnia i porach dnia. Obecnie regularnie przygotowywanych jest 20 różnych audycji. Radio spełnia też rolę medium akademickiego, które stara się możliwie kompleksowo informować o wszystkich wydarzeniach, które mają miejsce na Uniwersytecie Gdańskim.