Złoto i brąz dla AZS UG w karate WKF 2023

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego zostali medalistami Akademickich Mistrzostw Polski w karate WKF. Nasza reprezentacja w klasyfikacji uniwersytetów zdobyła złoto zaś w klasyfikacji generalnej brązowy medal. Gratulujemy!

Podczas karate WKF 2023, które odbyły się w Warszawie w dniach 7-8 maja, walczyli najlepsi zawodnicy ze wszystkich uczelni w Polsce.  2. miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła drużyna kobiet kumite (Daniela Holk, Alicja Jaśkowiak, Małgorzata Kirszling).

W stolicy zawodniczki i zawodnicy AZS UG spotkali się z dobrze im znanymi rywalami z różnych zawodów ogólnopolskich. W zawodach wzięło udział wielu kadrowiczów i kadrowiczek, dzięki czemu poziom turnieju był bardzo wysoki.

Poniżej przedstawiamy indywidualne osiągnięcia zawodników AZS UG. Warto się przyjrzeć, gdyż zdobyli mnóstwo medali indywidualnych i drużynowych. Łącznie 21 w 7 osobowej ekipie.

Dziękujemy klubom sportowym, w którym na co dzień trenują nasi studenci oraz Panu Tadeuszowi za pełne wsparcie podczas rozgrywanych mistrzostw.

SKŁAD UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO PODCZAS AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W KARATE WKF:
Holk Daniela kumite -61 kg (brązowy medal) | kumite drużynowe (srebrny medal)
Jaśkowiak Alicja kumite -61 kg| kumite drużynowe (srebrny medal)
Kirszling Małgorzata kumite -61 kg (brązowy medal)| kumite drużynowe (srebrny medal)