Złoty Uniwersytet Gdański podczas AMP w lekkiej atletyce

Studentki Uniwersytetu Gdańskiego zdobyły złoty medal w klasyfikacji generalnej i złoty medal w uniwersytetach podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Drużyna mężczyzn AZS UG znalazła się w czołowej 10 mistrzostw, zdobywając brązowy medal w typach uczelni. Serdecznie gratulujemy!

Nasze zawodniczki w miniony weekend w Poznaniu obroniły tytuł mistrzyń Polski zdobyty przed rokiem. Jest to niesamowity sukces! Panowie znaleźli się w czołowej 10 mistrzostw, zdobywając brązowy medal w typach uczelni.

Determinacja, zaangażowanie, sportowa zawziętość zawodników, a także rady naszych trenerów przyczyniły się do tak ogromnego sukcesu Uniwersytetu Gdańskiego. W zawodach udział wzięło ponad 1150 zawodniczek i zawodników z 93 uczelni z całej Polski. Jesteśmy ogromnie dumni będąc w czołówce królowej sportu – lekkiej atletyki.

SKŁAD UNIWERSYTETU GDAŃSKEIGO PODCZAS AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE:

Belowska Aleksandra
Bielska Edyta