Absolwent UG najlepszym sportowcem Gdańska!

Michał Siess - najlepszy gdański sportowiec 2023 roku
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Michał Siess, absolwent kierunku Finanse i Rachunkowość na Wydziale Zarządzania UG, odebrał nagrodę dla Najlepszego Sportowca Gdańska 2023 roku podczas XXI edycji Gdańskiej Gali Sportu. Wieczór uświetnił występ Studia Wokalnego UG, które zaprezentowało fragmenty projektu „Beat it, ladies! Michael Jackson w kobiecych interpretacjach”.

Michał Siess był skazany na floret: jego ojciec, Cezary, to medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata. Michał w przeszłości z kolegami z reprezentacji zdobywał medale mistrzostw Europy w turniejach drużynowych. W 2023 roku wywalczył złoto podczas Igrzysk Europejskich rozgrywanych w Krakowie i to właśnie ten sukces zadecydował, że został sportowcem roku w Gdańsku.

- Gdańsk zawsze był i jest w moim sercu, jestem rodowitym gdańszczaninem. Na każdym kroku powtarzam, że Gdańsk jest najlepszy - mówił Michał Siess ze sceny w Europejskim Centrum Solidarności. - Oczywiście najważniejsze są medale na najistotniejszych turniejach, ale duma mnie rozpiera, że dostałem tę nagrodę. Trwają kwalifikacje olimpijskie, wszystkim życzę, by je uzyskali, sobie również. Mam nadzieję, że za rok będziemy świętować jeszcze większe sukcesy - dodał.

Studio Wokalne UG na zaproszenie Biura Prezydenta ds. Sportu wystąpiło jako Gwiazda Wieczoru z fragmentami projektu „Beat it, ladies! Michael Jackson w kobiecych interpretacjach”. Studentki i doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego w składzie: Zofia Bełdzińska, Paulina Borzymowska, Anastazja Klimiuk, Karolina Kluczkowska, Joanna Kovaćs, Michalina Pankiewicz, Amelia Ponikowska, Zuzanna Winter, Paulina Zaborniak i Zuzanna Zaborowska  zaśpiewały 8 utworów, z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego w składzie: Łukasz Łapiński, Paul Rutschka, Michał Saidowski, Ariel Suchowiecki i Krzysztof Majda – kierownik muzyczny projektu. Niezwykłym kompozycjom Michaela Jacksona zaaranżowanym na solistki, zespół wokalny i band towarzyszyły elementy choreograficzne oraz stworzone specjalnie na XXI Gdańską Galę Sportu wizualizacje i bogata oprawa świetlna. Koncert można obejrzeć tutaj. Start od 01:20:05.

Miasto Gdańsk, jak co roku, przyznaje wyróżnienia oraz nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów oraz imprez sportowych odbywających się w naszym mieście. Tegoroczna XXI edycja Gdańskiej Gali Sportu odbyła się we wtorek, 12 grudnia, w Europejskim Centrum Solidarności. Nagrody przyznane zostały w następujących kategoriach: Sportowiec Roku (dziesiątka), Sportowiec z niepełnosprawnością Roku, Trener Roku, Nadzieja Roku, Drużyna Roku oraz Impreza Sportowa Roku. Gospodarzem gali była Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Nagrody i wyróżnienia oprócz prezydent Gdańska wręczali m.in. honorowa obywatelka miasta Gdańska Danuta Wałęsa, Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak, Zastępcy Prezydent Gdańska Monika Chabior, Piotr Kryszewski i Piotr Borawski, a także mistrzowie olimpijscy z 2008 roku: w wioślarstwie - obecny Prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i Dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu Adam Korol - i gimnastyce sportowej - obecny Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego i Prezes Klubu AZS AWFiS Gdańsk Leszek Blanik.

Więcej o XXI edycji Gdańskiej Gali Sportu

oprac. Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy, źródło: gdansk.pl