Uniwersytet Gdański Akademickim Mistrzem Polski w Żeglarstwie

fot.

Uniwersytet Gdański odniósł historyczne zwycięstwo podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie, zdobywając pierwsze miejsce zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w klasyfikacji uniwersytów! Zawody odbyły się w dniach 20-23 maja w Wilkasach koło Giżycka. Podium w klasyfikacji generalnej należało do trzech uczelni z Gdańska: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

To były trzy dni pełne emocji, zaciętej walki na wodzie oraz niezapomnianych chwil! Po wielu latach dominacji Politechniki Gdańskiej, nadszedł historyczny moment - Uniwersytet Gdański przejmuje tytuł najlepszej uczelni w żeglarstwie! Przez 3 dni toczyły się zmagania na wodach jeziora Niegocińskiego. W finale rozegraliśmy 8 wyścigów, które obfitowały w falstarty i protesty. Walka była zacięta do samego końca, a adrenalina sięgała zenitu. Ostatecznie całe podium w klasyfikacji generalnej zajęły Uczelnie z Gdańska, a na najwyższym stopniu stanęli studenci z Uniwersytetu Gdańskiego.

Podium w klasyfikacji generalnej:

1. Uniwersytet Gdański
  2. Politechnika Gdańska
  3. Gdański Uniwersytet Medyczny

Podium w klasyfikacji uniwersytetów:

1. Uniwersytet Gdański
  2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  3. Uniwersytet Warszawski

Nasze załogi startowały w składach:

⛵️Tytus Butowski (sternik), Lidia Sulikowska, Mikołaj Chłopek, Michał Miller - 1. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów, 3. miejsce w klasyfikacji generalnej ,

⛵️Rafał Pogorzelski (sternik,) Weronika Jaroszek, Adam Chmiel - 2. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów, 4. miejsce w klasyfikacji generalnej

⛵️Lily May Niezabitowska (sterniczka), Laura Szulc, Joanna Cymerman - 20. miejsce w klasyfikacji generalnej