AZS Uniwersytet Gdański nr 12 w Polsce!

W dniu 24.10.2019 w Operze Nova w Bydgoszczy odbyła się Gala Sportu Akademickiego. Podczas gali wręczono nagrody indywidualne i zespołowe w minionym roku akademickim. Na scenie zaprezentowali się m.in. medaliści Akademickich Mistrzostw Europy , Świata oraz przedstawiciele najlepszych Uczelni w Polsce w Akademickich Mistrzostw Polski.

W rywalizacji generalnej największej akademickiej rywalizacji sportowej od dwóch lat wręczane są nagrody dla 15 najlepszych. AZS Uniwersytet Gdański w rywalizacji Akademickich Mistrzostw Polski uplasował się na 12 miejscu w Polsce. Na wynik złożyły się występy reprezentacji Uczelni w 40 dyscyplinach sportowych (!).

Nagrodę w imieniu Uniwersytetu Gdańskiego odbierali - Prorektor ds. Studenckich dr hab. Arnold Kłonczyński, profesor nadzwyczajny , Dyrektor CWFiS - dr Jan Patok, Z-ca Dyrektora ds. Sportu - Tomasz Aftański i Prezes Klubu AZS UG - Piotr Walczak.

Gala Sportu Bydgoszcz
Biuro Promocji UG