NZS UG serdecznie zaprasza na kolejną edycję Wampiriady - największej studenckiej akcji Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. Wampiriada 2026 - edycja wiosenna - odbędzie się w dniach 20-24 kwietnia br. Podziel się tym, co najcenniejsze i niemożliwe do zastąpienia - jedna jednostka Twojej krwi może uratować życie nawet trzem osobom! Studentki i studenci, którzy wezmą udział w akcji, uzyskają od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku dwudniowe zwolnienie lekarskie, zwalniające z zajęć na uczelni.
Na uczestników Wampiriady będą czekały posiłki regeneracyjne, upominkowe gadżety oraz vouchery od partnerów akcji. Jeśli nie wiesz, czy możesz zostać krwiodawcą, sprawdź przeciwwskazania i czynniki dyskwalifikujące na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.
Krew będzie można oddać dzięki specjalnym kwiobusom zapewnionym przez RCKiK na kampusach w Oliwie i w Sopocie w godz. 9:00 - 14:00.
Gdzie i kiedy możesz oddać krew?
- 20.04.2026 - parking przy Wydziale Nauk Społecznych UG
- 21.04.2026 - parking przy Wydziale Biologii UG
- 22.04.2026 - parking przy Wydziale Ekonomicznym UG
- 24.04.2026 - parking przy Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG
Więcej informacji: Wampiriada NZS UG - Edycja Wiosenna 2026 | Facebook.