Dyskusyjny Klub Filmowy UG "Miłość Blondynki" na YouTube

Zdjęcie poglądowe

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego w ramach Akademickiego Centrum Kultury, wychodzi naprzeciw nowym formom dotarcia do widzów w czasie ograniczeń pandemicznych. ACK rusza z działalnością nowego formatu DKF Online, przenosząc działania DKF-u do przestrzeni internetowej.

Zaangażowani w projekt są studenci Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej, Produkcji Form Audiowizualnych oraz Zarządzania Instytucjami Artystycznymi. Grupę łączy ogromne zamiłowanie do filmu i intencja stworzenia platformy, za pomocą której studenci będą mogli dzielić się swoją pasją z innymi. Wykorzystując portale społecznościowe takie jak Instagram, Tik Tok, a przede wszystkim YouTube, studenci chcą promować szeroko rozumianą kulturę filmową.

Audiowizualne eseje o ludziach filmu, rozmowy z osobami z branży, aktualne informacje ze świata kina, materiały edukacyjne – to tylko niektóre z elementów, które będą pojawiać się w sieci. Celem inicjatywy jest tworzenie płaszczyzny, na której każdy zainteresowany szeroko pojętą kulturą filmową znajdzie coś dla siebie. Dla osób zajmujących się projektem bardzo ważnym jest, aby materiały były ciekawe, merytoryczne, a ich forma atrakcyjna i przystępna dla każdego odbiorcy. Wszechstronne zainteresowania i umiejętności zaangażowanych studentów pozwalają na stworzenie grup produkcyjnych, które dokonują wyboru zróżnicowanych zagadnień oraz dbają o wysoki poziom strony technicznej i efektowny obraz.

Zobacz trailer projektu 

Niegasnące zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność grupy pozwala wykorzystać potencjał mediów społecznościowych i platform internetowych w celu dotarcia do miłośników kina. Z przyświecającą dewizą „ludzie – kino – pasja” studenci mają nadzieję kultywować wspaniałą tradycję DKF-u w nowoczesnym stylu.

W oczekiwaniu na pierwszy odcinek gorąco zachęcamy do subskrybowania nas na YT i obserwowania na Instagramie oraz TikToku @dkfmiloscblondynki

Klaudia Orlik

Zdjęcia z realizacji projektu
Dodano przez: EMW/Zespół Prasowy UG