Polityka młodzieżowa – konsultacje wojewódzkie

dyskusja

Pomysły do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej będą mogli zgłaszać uczniowie, studenci i doktoranci z Pomorza podczas wojewódzkiej  konferencji konsultacyjnej 13 kwietnia 2021. Jednym z tematów będzie szkolnictwo wyższe i edukacja.

W konsultacjach mają być przedyskutowane tematy ważne  dla młodego pokolenia, a celem będzie zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Dyskusje prowadzone będą w sześciu blokach tematycznych: edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa, zdrowie i sport oraz ekologia i klimat.

Jak zapowiada inicjator konsultacji Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, to pierwsza inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zapraszają młodych ludzi do tworzenia strategii państwa i wspólnego decydowania o przyszłości.

Pierwsze trzy spotkania konsultacyjne w trzech województwach zgromadziły młodych ludzi z ponad 350 organizacji i środowisk młodzieżowych, którzy wypracowali ponad 740 wniosków z analizy stanu obecnego i zaproponowali 546 rozwiązań.

Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek i Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Konsultacje, z powodu epidemii, będą odbywać się w formie wideokonferencji, a rozpoczną się 13 kwietnia (wtorek) o godz. 17.00. Zapisy trwają do 12 kwietnia (poniedziałek) do godziny 12.00. Aby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy https://strategiadlamlodych4.webankieta.pl/

Zespół Prasowy UG