Ranny ptaszek – najlepszą nadbałtycką opowieścią. Konkurs na UG

Laureatką konkursu na bajkę Nadbałtyckie Opowieści została Karolina Budzisz, studentka III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WNS UG. Jej bajkę pt. Ranny ptaszek w formie słuchowiska będzie można niedługo usłyszeć w Radiu Mors.

 

Organizatorem konkursu pt. Nadbałtyckie Opowieści był Studencki Zespół Organizacji Eventów działający przy ACK Alternator. Konkurs był skierowany do studentów, doktorantów oraz słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku UG. Zdaniem organizatorów projekt miał za zadanie łączyć pokolenia i pobudzać wyobraźnię. Prace miały wykorzystywać jak najwięcej elementów możliwych do interpretacji dźwiękowej, dialogów oraz nawiązywać do tematyki konkursu.

Karolina Budzisz jest studentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WNS UG, od kilku lat związaną z programami młodzieżowej współpracy międzynarodowej. Interesuje ją kultura i sztuka, a w szczególności literatura, muzyka i kino europejskie. Podróżuje, czyta, słucha, obserwuje, a niekiedy, jak mówi - ubiera myśli w słowa. - Pisanie to dla mnie medium, za pomocą którego wyrażam swoją ciekawość świata – wyjaśnia. Do tej pory tworzyła przede wszystkim recenzje muzyczne i literackie, a także próbowała swoich sił w poezji. Od jakiegoś czasu myśli o napisaniu pierwszej książki.

- Pomysł na bajkę zrodził się, kiedy usłyszałam, jaki jest motyw przewodni konkursu. "Nadbałtyckie opowieści" wydały mi się tematem niezwykle bliskim ze względu na otoczenie, w jakim dorastałam – wyjaśnia Karolina Budzisz. - Wychowałam się nad Zatoką Pucką, w miasteczku, które, jak mi się zdaje, jest w bajce w jakiś sposób obecne. Była to też okazja, by na moment powrócić do dzieciństwa, do świata wyobraźni, kiedy właśnie to otoczenie, o którym mowa, nabierało fantastycznych cech - dodaje.

Laureatka konkursu wierzy, że mały bohater jej opowieści w prosty sposób przekazuje, jaka powinna być relacja człowieka z naturą, którą ma na wyciągnięcie ręki. 

 

 

 

Ewa Cichocka / Zespół Prasowy UG