„La Solidaire de Brest”. Ostatnia szansa na udział w sportowej inicjatywie w ramach SEA-EU

Jeszcze przez dwa dni można dołączyć do sportowego i charytatywnego wydarzenia organizowanego przez studentów z Uniwersytetu w Brest. Inicjatywa organizowana jest w ramach Europejskich Uniwersytetów Morza - SEA-EU. Każdy przebyty kilometr zasili konto organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Pracownicy Akademickiego Związku Sportowego UG oraz Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG dołączyli do charytatywnego wydarzenia organizowanego przez studentów z Uniwersytetu w Brest. Na poniższym filmie zachęcają wszystkich do wsparcia inicjatywy, z której cały dochód zostanie przeznaczony dla francuskich stowarzyszeń Association des Paralysés de France (APF) oraz Handi’chiens (związek edukacji psów przewodników).

Celem biegowej imprezy integracyjnej „La Solidaire de Brest” jest zaangażowanie studentów i pracowników partnerskich uczelni SEA-EU w aktywność sportową. Wystarczy zarejestrować się jako uczestnik wydarzenia i w dniach 12-17 kwietnia pokonać jak największy dystans biegnąc, maszerując czy jadąc na rowerze. Zadanie można wykonać samemu lub w niewielkich grupach. Podczas biegu należy pamiętać o włączeniu dowolnej aplikacji liczącej przebyte kilometry. Po zakończeniu aktywności zrzut ekranu z wynikiem należy przesłać mailem na adres seaeu.results@gmail.com. Organizatorzy zachęcają do publikowania zdjęć z „La Solidaire de Brest” na Instagramie z #LaSolidairedeBrest.

Dochód z charytatywnego biegu zależy od sumy przebytych kilometrów i zostanie przeznaczony dla francuskich stowarzyszeń Association des Paralysés de France (APF) oraz Handi’chiens (związek edukacji psów przewodników).

Uczestnicy muszą pamiętać o zabraniu ze sobą telefonu z działającą aplikacją rejestrującą aktywność fizyczną oraz wcześniejszą rejestrację do biegu pod linkiem.

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG