Zapraszamy na konferencję "Be Better! Twoja droga do celu!"

Plakat wydarzenia

AZS Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza wszystkich studentów, wykładowców i działaczy na konferencję online „Be Better! Twoja droga do celu”.  Podczas wydarzenia swoją wiedzą podzielą się specjaliści takich dziedzin, jak: przygotowanie mentalne, odżywianie, prewencja w sporcie czy badania profilaktyczne.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 24 kwietnia o godz. 15:00 na platformie MS Teams. Podczas spotkania można będzie posłuchać specjalistów takich dziedzin, jak: przygotowanie mentalne, odżywianie, prewencja w sporcie czy badania profilaktyczne. Będzie też czas na zadawanie nurtujących pytań. Dodatkowo organizatorzy konferencji przygotowali konkurs „Mistrzowskie śniadanie”, który zakończy się 25 kwietnia, dzień po konferencji.

- Pomysł na konferencję pojawił się podczas jednego ze spotkań FISU Student Ambassadors. Wraz ze znajomymi z takich krajów jak Anglia, Węgry, Urugwaj czy Salwador postanowiliśmy wyciągnąć pomocną rękę do wszystkich uprawiających sport na naszych uczelniach. Chcieliśmy, aby każdy, zarówno profesjonalny sportowiec, jak i pasjonat, amator miał możliwość popracować nad elementami, które sprawią, że z dnia na dzień będzie coraz lepszy. - opowiada o inicjatywie jej organizatorka, Weronika Wieżynis z AZS Uniwersytetu Gdańskiego. - Uważam, że wielu z nas, sportowców, zaniedbuje takie sfery życia jak odpowiednie odżywianie, przygotowanie mentalne, regeneracja i monitoring stanu zdrowia, myśląc, że jedynie szlifując swoje umiejętności na treningach jesteśmy w stanie osiągać coraz to lepsze efekty. Nic bardziej mylnego. Jeżeli chcecie pracować nad sobą kompleksowo, patrząc na siebie z wielu perspektyw, to ta konferencja jest właśnie dla Was - dodaje.

Wydarzenie jest skierowane zarówno do profesjonalnych zawodników, jak i sportowców-amatorów, którzy chcą wykonać kolejny krok, by stać się lepszym w swojej dziedzinie. Po więcej szczegółów zapraszamy na profile na Facebooku oraz Instagramie @AZSBeBetter. Zachęcamy także do dołączenia do wydarzenia. Organizatorzy planują przygotowanie przed konferencją wielu atrakcji związanych ze zdrowym stylem życia, dlatego zachęcamy do obserwowania social mediów, aby nie przegapić żadnych informacji.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Organizacją Środowiskową AZS Gdańsk. Wydarzenie zostało objęte patronatem JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Akademickiego Związku Sportowego oraz Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego (FISU). Patronem medialnym wydarzenia jest Radio UG Mors.

Dodano przez: EMW/Zespół Prasowy UG