Weekend z festiwalem Between Pomiędzy

Festiwal Literatury i Teatru Between Pomiędzy po raz drugi odbywa się w przestrzeni wirtualnej. Kolejne wydarzenia będą trwały jeszcze trzy dni (14-16 maja 2021). Wśród nich prezentacja spektaklu Teatru Powszechnego.

Przypominamy program wydarzeń festiwalowych na najbliższy weekend

14 maja 2021 (piątek)

Poezja i dramat na dziś: konferencja akademicka (R, ENG)

18.00 Jak Sztuczna Inteligencja kształtuje naszą tożsamość i kreatywność – warsztaty Izabeli Witoszko (MIT/Microsoft). Prowadzenie: Sylwia Dobkowska (R, ENG)

16.00-20.00 Jak ocalić świat na małej scenie – prezentacja nagrania spektaklu Teatru Powszechnego w Warszawie (czas trwania: 110 minut, wydarzenie biletowane, kasy Teatru Powszechnego)

20.00 Rozmowa o spektaklu z Pawłem Łysakiem, Pawłem Sztarbowskim i aktorami – prowadzenie Katarzyna Kręglewska i Małgorzata Woźniak.

15 maja 2021 (sobota)

12.00 Tam, czyli Nepal – z Nataszą Goerke rozmawia Katarzyna Kręglewska

Teatr w Trójmieście: Teatr Snów

13.00 „Dosięgnąć nieba”. Teatr Snów – z Barbarą Świąder-Puchowską rozmawiają Katarzyna Kręglewska i Ewelina Stefańska

17.00 Promieniowanie tła – z Pawłem Próchniakiem rozmawia Olga Kubińska

20.00 Przewóz – z Andrzejem Stasiukiem rozmawia Katarzyna Kręglewska

21.30 Cielesne (teatr fizyczny), Zjawiska tropikalne (musical), Pan-Demon (instalacja) realizacja Narodowa Akademia Sztuk „George Enescu” w Jassach (Rumunia) (nagrania z napisami w języku angielskim)

16 maja 2021 (niedziela)

Teatr w Trójmieście: Teatr Miniatura (R)

12.00 Beton – spacerem po blokowisku z wirtualnym oprowadzaniem

Wokół tłumaczeń i komparatystyki

13.00 Tłumaczenia David Malcolm w rozmowie z Agnieszką Pantuchowicz

14.00 Tekstualia: Żaneta Nalewajk w rozmowie z Marianem Polakiem-Chlabiczem

15.00 Dialog o rozmowach Philipa Rotha – z Olgą i Wojciechem Kubińskimi rozmawiają Katarzyna Kręglewska i Tomasz Wiśniewski

16.00 Teatr w Trójmieście: Teatr Miniatura – premiera słuchowiska dla dzieci Silna grupa z śmietnika w reżyserii Iwony Borawskiej

Teatr w Trójmieście: rozmowy Katarzyny Kręglewskiej

17.00 Archiwalia teatru – spotkanie z Małgorzatą Abramowicz

18.00 Pamięć teatru w Gdańsku – spotkanie z Mieczysławem Abramowiczem

20.00 Teatr w Trójmieście: BOTO czyta: Sybilla – premiera nagrania

21.30 Zamknięcie festiwalu Katarzyna Kręglewska, David Malcolm i Tomasz Wiśniewski

Program festiwalu może ulec zmianie.

Logowanie do VOD – informacje dla zainteresowanych spektaklem Teatru Powszechnego pt. Jak ocalić świat na małej scenie 14 maja (piątek):

Dziękujemy osobom, które już założyły konta na platformie VOD. Pozostałych odbiorców prosimy o zalogowanie się z wyprzedzeniem - pozwoli to uniknąć przeciążenia systemu i problemów technicznych pojawiających się w ostatniej chwili.

W przypadku problemów Teatr Powszechny prosi o kontakt na adres kasa@powszechny.com oraz bow@powszechny.com lub też dzwonić na specjalny numer ws. VOD podany na stronie: 22 619 99 13. Jest też na stronie głównej VOD, na samym dole, specjalna zakładka: „Jak kupić bilet i jak oglądać?”. Widzowie znajdą tam odpowiedź na dodatkowe pytania.

Więcej informacji o festiwalu: www.between.org.pl.

Oprac. Ewa K.Cichocka/ Zespól Prasowy UG