Reprezentacja UG wzięła udział w żeglarskich VII Akademickich Mistrzostwach Pomorza w klasie Puck

żagle

Akademickie Mistrzostwa Pomorza są traktowane jako trening generalny przed Akademickimi Mistrzostwami Polski w klasie Omega, które rozegrane zostaną w dniach 24 do 27 maja w Wilkasach. Do Regat stanęły załogi reprezentujące wszystkie największe pomorskie uczelnie wyższe.

Akademickie Mistrzostwa Pomorza w klasie Puck zostały rozegrane 15 maja 2021 r. Organizatorami AMP był Zarząd Środowiskowy AZS Gdańsk. oraz Yacht Club Rewa. Indywidualne mistrzostwo Polski wywalczyła załoga Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, wyprzedzając Politechnikę Gdańską oraz Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Załoga UG w składzie: Mikołaj Jaworski (sternik), Tomasz Adamek, Piotr Kiedrowski, Michalina Michalska, zajęła piąte miejsce – na jedenaście załóg uczestniczących w AMP. Nasi żeglarze studiują na: Wydziale Zarządzania, Wydziale Neofilologii oraz Wydziale Biotechnologii.

Akademickie Mistrzostwa Pomorza są traktowane jako trening generalny przed Akademickimi Mistrzostwami Polski w klasie Omega, które rozegrane zostaną w dniach od 24 do 27 maja w Wilkasach. Do Regat stanęły załogi reprezentujące wszystkie największe pomorskie uczelnie wyższe: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Akademia Marynarki Wojennej, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Morski w Gdyni, Uniwersytet Gdański.

W oficjalnej uroczystości zakończenia regat uczestniczyła pani prorektor UG prof. Anna Jurkowska-Zeidler, która kibicowała naszej załodze. Jak przyznaje, żałuje, że sama nie mogła uczestniczyć w tej fantastycznej rywalizacji sportowej.

Yacht Club Rewa, kierowany przez jednego z czołowych polskich zawodników i szkoleniowców, uczestnika igrzysk olimpijskich, Janusza Frąckowiaka, prowadzi godną propagowania i popierania działalność na rzecz rozwoju żeglarstwa w Polsce, ze szczególnym naciskiem na edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Uniwersytet Gdański wspiera działalność YCR i planuje w przyszłości szereg wspólnych przedsięwzięć żeglarskich.

oprac. Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG