Futsaliści AZS Uniwersytet Gdański w finale AMP!

Zespół AZS Uniwersytet Gdański uzyskał awans do Finału Akademickich Mistrzostw Polski - turniej najlepszych drużyn akademickich odbędzie się lutym w Poznaniu. Zespół UG , aby otrzymać przepustkę do tego turnieju musiał przejść dwa etapy eliminacji. Pierwszy to Pomorska Liga Akademicka -mecze odbywał się od października 2019 do stycznia 2020. Awans z naszego województwa obok UG uzyskała Politechnika Gdańska, Akademia Marynarki Wojennej i Uniwersytet Morski w Gdyni. Wszystkie cztery drużyny z Pomorza udały się w do Torunia, aby walczyć o trzy bilety do wielkiego finału. Sztuka ta udała się tylko drużynie AZS Uniwersytet Gdański i to właśnie nasza drużyna będzie bronić honoru Pomorza w Wielkopolsce.

Turniej Półfinałowy  Akademickich Mistrzostw Polski rozegrany został w Toruniu w dniach 23-26.01.2020. W pierwszej fazie turnieju Uniwersytet Gdański pokonał PWSZ Konin 6:0, Uniwersytet Ekonomiczny Poznań 11:1 (!) i Uniwersytet Medyczny Poznań 5:3 zajmując pierwsze miejsce w grupie D. W Ćwierćfinale zespół Marisuza Kindy wygrał z Uniwersytetem Szczecińskim 6:2. W meczu półfinałowym po bardzo dobrym meczu nasi futsaliści ulegli 3:4 późniejszym zwycięzcom turnieju KJ TSW Toruń 3:4.

W meczu decydującym o awansie do turnieju finałowego  doszło do derbów Gdańska. Uniwersytet Gdański pokonał rywali zza miedzy 4:1 trzecie miejsce premiowane awansem do Finału w Poznaniu.

 

Tekst: Piotr Walczak

Fot. AZS Toruń

 

Skład zespołu AZS Uniwersytet Gdańsk:

Skład: Kacper Sasiak (Br.) Jakub Grzywacz (Br.) Michał Horbacz, Piotr Wardowski, Jakub Domżalski, Wojciech Pawicki, Maciej Martynowski, Mikołaj Kreft, Michał Dąbrowski, Szymon Kuzio, Karol Kaczmarek, Błażej Drabarek, Igor Wójcik, Szymon Wroński.

Trener: Mariusz Kinda

Futsal
Biuro Promocji