Dziewczyny lubią brąz!

Podopieczne Tomasza Aftańskiego, brały udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Kobiet, gdzie wywalczyły czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz trzecie w Uniwersytetach! Zawody odbyły się w dniach 6-9.06.2021 w Szczecinie.

Pierwsze dwa dni turnieju były przykładem mocnej gry w obronie i szybkiej akcji w ataku! W grupie, dziewczyny nie dały szans rywalkom, wygrywając wszystkie mecze, tracąc przy tym tylko jednego gola. Ćwierćfinał, z drużyną z Olsztyna, był spotkaniem pełnym emocji i zaangażowania, co przełożyło się na wysoką wygraną naszych piłkarek. Ostatni dzień turnieju niestety przyniósł nam dwie porażki. Najpierw, w ćwierćfinale, 1:2 z UAM Poznań, a potem, w małym finale, 1:3 w karnych (0:0 w meczu) z UMCS Lublin.

'Wynik nie do końca nas satysfakcjonuje, ale cieszymy się z medalu i z faktu, że mimo iż nie trenujemy na co dzień na trawie, to potrafimy i na takiej nawierzchni dobrze zagrać i pokazać jak najlepiej swoje umiejętności. Cały zespół zagrał bardzo dobre zawody, co przełożyło się na dużą liczbę bramek strzelonych i małą ilość straconych. Teraz czas na odpoczynek i widzimy się w kolejnym sezonie"- tak występ podsumowała bramkarka AZS UG Futsal Ladies, Weronika Wieżynis.

 

Skład reprezentacji AZS UG:

1 Ciesielska Malwina

2 Dziadura Weronika

3 Dziurdź Wiktoria

4 Fidurska Wiktoria

5 Flegel Aleksandra

6 Harkot Magdalena

7 Jargieło Julia

8 Pawlikowska Karolina

9 Pawłowska Izabela

10 Sowińska Lidia

11 Świętoniowska Natalia

12 Urbanowicz Natalia

13 Wieżynis Weronika

14 Wudarczyk Iwona

 

TRENER: mgr Tomasz Aftański

KIEROWNIK: Michalina Gołąbek

 

Fot. kobiecapilka.pl
Zespół Prasowy UG