Reprezentacja UG wybiegała medale na Podlasiu

Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych to jedno z dwóch najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych w roku akademickim. 

Reprezentantki AZS Uniwersytet Gdański zajęły V miejsce w klasyfikacji generalnej i II w klasyfikacji uniwersyteckiej. 

Mężczyźni uplasowali się na II miejscu w klasyfikacji generalnej, co dało jednoczenie złoto w typie uniwersytetów. Jest to największy sukces drużynowy naszych zawodników. 

Indywidualnie Wojciech Serkowski został Akademickim Mistrzem Polski w biegu na 4,5 km, a Szymon Gumkowski był trzecim zawodnikiem w biegu na 9 km. 

Dodatkowo po raz pierwszy została rozegrana rywalizacja sztafet 4x1,5 km, w której Laura Stolarczyk, Wojtek Serkowski, Asia Krawiec, Szymon Gumkowski zajęli III miejsce. 

„Mamy zdolną młodzież, zaangażowaną i oddaną w walce o najwyższe sportowe cele. Za każdym razem, będąc uczestnikiem Akademickich Mistrzostw Polski, przekonuje się, że jesteśmy bogatą uczelnią - bogatą w potencjał naszych studentów sportowców oraz sportowców pracowników. Ci drudzy coraz odważniej stają do rywalizacji akademickiej i czerpią z tego ogromną radość. W tegorocznej edycji mistrzostw naszą uczelnię z powodzeniem reprezentowała dr Agata Bachórz (WNS) i Prezes AZS UG Piotr Walczak” - relacjonuje Trener Andrzej Cieplik 

 

Skład AZS Uniwersytet Gdański: 

Agata Bachórz, Ula Białomyzy, Natalia Chabros, Agnieszka Cych, Kamila Kalinowska, Joanna Krawiec, Laura Stolarczyk, Ola Żarczyńska, Dominik Bejnarowicz, Patryk Groth, Szymon Gumkowski, Michał Rybant, Wojciech Serkowski, Damian Szröeder, Patryk Tanaś, Kamil Jeremicz, Piotr Walczak, Aleksander Ziółkowski 

Trener: mgr Andrzej Cieplik 

Zespół Prasowy UG