Dzisiaj Dzień Otwarty Wydziału Biologii UG

17 czerwca, w godz. od 11.00 do 13.00, odbędzie się Dzień Otwarty Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Można będzie porozmawiać z konsultantami, zadać pytania odnośnie studiów i oferty, a także obejrzeć premierę filmu – owoc współpracy zespołu ds. promocji wydziału, Akademickiego Centrum Kultury Alternator, a także pracowników i studentów.

Plakat

Jeśli jesteście licealistami zainteresowanymi biologią i studiami na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym. W specjalnie przygotowanym na tę okazję filmie, którego premiera odbędzie się na Facebooku Wydziału Biologii, oraz na stronie wydarzenia, w czwartek 17 czerwca w godz. 11.00-13.00, będziecie mogli zajrzeć do wnętrza wydziałowych katedr i laboratoriów, zobaczyć tajemne zakątki budynku, takie jak szklarnia, zwierzętarnia i zielnik oraz dowiedzieć się, co dzieje się na wydziale, jak wygląda codzienna praca i dlaczego warto podjąć tu studia.

Dzień Otwarty będzie też doskonałą okazją do poznania Dziekana Wydziału Biologii, pracowników naukowych oraz Samorządu Studenckiego.

Tegoroczny Dzień Otwarty Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego ma szczególną oprawę.  Dzięki współpracy z Panią dr Agnieszką Kiejziewicz z Akademickiego Centrum Kultury Alternator oraz jej podopiecznymi, uzdolnionymi studentami Filmoznawstwa, udało się zrealizować „pełnometrażowy” film ukazujący zarówno tajniki pracy naukowej Jednostek Wydziału, jak również ofertę dydaktyczną. Realizacja filmu była wyzwaniem i ciekawą przygodą dla pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Biologii i ujawniła wśród nich talenty aktorskie, które z pewnością jeszcze wykorzystamy - mówi dr Dorota Myślińska, Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

17 czerwca, w godz. od 11.00-13.00 na Teamsach, na wszystkich zainteresowanych będą czekały osoby dyżurujące, wybrane spośród pracowników katedr Wydziału Biologii i studentów, które odpowiedzą na pytania dotyczące wydziału, studiów, tematów prac licencjackich i magisterskich realizowanych w katedrach itp.

Konsultantami będą m.in.:

• Prodziekan ds. Nauki - dr hab. Joanna N. Izdebska prof. UG – Katedra Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii
  • dr hab. Wojciech Pokora – Katedra Fizjologiii Biotechnologii Roślin
  • dr hab. Anna Wysocka, prof. UG – Katedra Genetyki i Biosystematyki
  • dr Anna Iglikowska – Katedra Genetyki i Biosystematyki
  • dr Katarzyna Zmudczyńska-Skarbek – Katedra Ekologii i Zoologii Kręgowców

Linki do spotkań pojawią się wkrótce na stronie Wydziału Biologii.

Informacje o Wydziale Biologii

Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego może szczycić się pięćdziesięcioletnią historią oraz tradycją badań naukowych a także kształcenia. Składa się z 14 katedr, Laboratorium Izotopowego, Laboratorium Mikroskopii Elektronowej, Sekcji Dydaktyki Biologii, Kolekcji Plazmidów i Drobnoustrojów oraz dwóch stacji terenowych: Stacji Biologicznej oraz Stacji Badania Wędrówek Ptaków. Obecnie na wszystkich kierunkach studiuje ok. 700 studentów na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz niemal 90 doktorantów. Prowadzone badania naukowe obejmują różnorodną tematykę z zakresu biologii środowiskowej, molekularnej oraz medycznej. Wysoki poziom badań jest potwierdzany rokrocznie wysokim poziomem publikacji w najlepszych czasopismach naukowych z tzw. listy filadelfijskiej.

Wirtualny spacer po wydziale

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG