Duże zainteresowanie Dniem Otwartym Wydziału Biologii UG

Zdjęcie poglądowe

17 czerwca, w godz. od 11.00 do 13.00, odbył się Dzień Otwarty Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Można było porozmawiać z konsultantami, zadać pytania odnośnie studiów i oferty, a także obejrzeć premierę filmu – owoc współpracy zespołu ds. promocji wydziału, Akademickiego Centrum Kultury Alternator, a także pracowników i studentów. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Tegoroczny Dzień Otwarty Wydziału Biologii w formule online był pierwszym tego typu wydarzeniem w 50-letniej historii biologii na Uniwersytecie Gdańskim. Był czymś zupełnie innym niż dotychczas.

- Pozbawieni możliwości zorganizowania klasycznego, stacjonarnego Dnia Otwartego stanęliśmy przed dylematem - co zamiast tego? W wyniku wielu spotkań i dyskusji wyklarował się pewien pomysł, lecz nie mieliśmy pewności, czy uda się go zrealizować, na dodatek w tak krótkim czasie.  Szczęśliwym zbiegiem okoliczności, nawiązanie współpracy z Panią dr Agnieszką Kiejziewicz z Akademickiego Centrum Kultury Alternator oraz jej podopiecznymi, uzdolnionymi studentami Filmoznawstwa umożliwiło zrealizowanie profesjonalnego, godzinnego filmu, ukazującego zarówno tajniki pracy naukowej jednostek Wydziału, jak również jego ofertę dydaktyczną. Realizacja tego projektu była niezwykłą przygodą, ale również wyzwaniem dla pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Biologii oraz ujawniła wśród nich talenty aktorskie – mówi dr Dorota Myślińska, Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Dwukrotna transmisja filmu miała miejsce 17 czerwca o godz. 11.00 na fanpage Wydziału Biologii i uzyskała niemal 2000 wyświetleń. Film wciąż dostępny jest na fanpage, a niebawem będzie do obejrzenia także na kanale Wydziału Biologii na YouTube, wraz z krótkimi filmami o poszczególnych jednostkach. W przygotowaniu jest również osobna strona o charakterze archiwum przeznaczona na cały materiał filmowy i graficzny związany z Dniem Otwartym Wydziału Biologii 2021.

W czasie transmisji na facebooku uczniowie i nauczyciele mogli ponadto kontaktować się z dyżurujących na spotkaniach MS Teams pracownikami, doktorantami i studentami Wydziału Biologii i zadawać im pytania nie tylko na temat studiów, ale i na wybrane tematy biologiczne.

Klatki z filmu z okazji Dnia Otwartego Wydziału Biologii
Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG