Srebro i brąz na Śląsku

W czerwcu na Śląsku odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn. Droga do finałów na reprezentacji Kobiet AZS Uniwersytet Gdański  wiodła przez Warszawę, gdzie odbył się turniej półfinałowy. Panowie, aby zagrać w Katowicach musieli wcześniej rozprawić się z rywalami na turnieju w Zielonej Górze.

Z turnieju finałowego obie nasze reprezentacje wróciły z medalami - kobiety ze srebrnymi, mężczyźni z brązowymi.

Panie rozpoczęły turniej finałowy od zwycięstwa nad AGH Kraków 25:17, a następnie uległy minimalnie AWF Katowice 24:25. Osiągnięte rezultaty pozwoliły na awans do fazy pucharowej z drugiego miejsce. W ćwierćfinale zawodniczki UG pokonały Politechnikę Łódzką 21:17 i tym samym znalazły się w najlepszej czwórce turnieju. Ostatnich spotkań na AMP w Chorzowie nasze zawodniczki niestety nie będą dobrze wspominać. W walce o finał uległy UMC Lublin 17:27, w meczu o III miejsce z AWF Warszawa w regulaminowym czasie gry był remis 21:21, ale w karnych lepsze były zawodniczki ze stolicy. Ostatecznie zespół AZS Uniwersytet Gdański zajął - czwarte miejsce w klasyfikacji i generalnej, zdobywając jednocześnie srebrne medale w klasyfikacji uniwersytetów. Męska reprezentacja rozpoczęła turniej od zwycięstw z Uniwersytetem Medycznym Lublin 29:18,a następnie uległa AWF Katowice 23:30. W ostatnim meczu grupowym zawodnicy Trenera Krzysztofa Kotwickiego pokonali Politechnikę Śląską Gliwice 29:23 i uzyskali awans do fazy pucharowej z drugiego miejsca. W ćwierćfinale reprezentacja UG uległa UMC Lublin 15:30. Ostatecznie nasz zespół uplasował się na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej, zdobywając jednocześnie brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów.

Gratulacje dla obu ekip !

Skład zespołu kobiet:

Cieślak Daria