Brąz w Szermierce dla UG

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Szermierce, które odbyły się 23 i 24 czerwca 2021 w Poznaniu, bardzo dobrze spisała się reprezentacja AZS Uniwersytet Gdański. Nasi zawodnicy zdobyli brązowe medale w klasyfikacji uniwersytetów oraz szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Nie zabrakło również medali indywidualnych, Mateusz Kozak i Karolina Murawska zdobyli brązowe medale w klasyfikacji Uniwersytetów we florecie.

- Miejsce na podium wśród uniwersytetów oraz czołowa lokata w ogólnej klasyfikacji to bardzo dobry wynik. Warto odnotować, że nasza drużyna odniosła sukces wystawiając tylko zawodniczki i zawodników w jednej z trzech broni - florecie  - podsumował występ Piotr Walczak, Prezes AZS Uniwersytet Gdański.

Skład AZS Uniwersytet Gdański:

Julia Bessman
Karolina Murawska