Pracownicy UG wśród nominowanych do tytułu Człowieka Roku 2020 Dziennika Bałtyckiego

dr Marek Ossowski z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego

Dr Marek Ossowski z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Fot. Dziennikbaltycki.pl

W złotej dziesiątce, nominowanej przez Dziennik Bałtycki do nagrody Człowieka Roku 2020, znalazł się dr hab. Maciej Barczewski, prof. UG z Wydziału Prawa i Administracji oraz dr Marek Ossowski z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

28 czerwca br. odbyła się  uroczysta Gala Finałowa Narody Człowiek Roku 2020, organizowana przez Dziennik Bałtycki. Człowiekiem Roku 2020 został Tomasz Augustyniak. Wśród uhonorowanych, nominowanych 10 osób, wyróżniających się wartościowymi osiągnięciami, a w dążeniu do celu kierujących się przede wszystkim dobrem drugiego człowieka, znalazło się dwóch pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego:

• dr hab. Maciej Barczewski, prof. UG z Katedry Praw Człowieka i Prawa Własności Intelektualnej Wydziału Prawa i Administracji UG
  • dr Marek Ossowski z Katedry Rachunkowości Wydziału Zarządzania UG

Lista wszystkich uhonorowanych

Dr hab. Maciej Barczewski, prof. UG, prawnik, ale także scenarzysta i reżyser filmowy. Jako filmowiec zadebiutował na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni z filmem pt. Mistrz o losach Tadeusza Pietrzykowskiego w obozie Auschwitz. I właśnie tematyka obrazu i postać bohatera jego filmu znalazły uznanie konkursowego jury. Czytaj wywiad z prof.

Dr Marek Ossowski - wykładowca rachunkowości zarządczej i rachunku kosztów na Uniwersytecie Gdańskim, pasjonat tych dziedzin. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność naukowo-dydaktyczną, m.in. Nagrodą Rektora UG. Nominowany do Nagrody „Nauczyciel Roku” imienia Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza. Dr Marek Ossowski jest tez Prezesem Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego.

Tytuł Człowieka Roku Dziennik Bałtycki przyznaje od 20 lat osobom, które w minionym roku swoją pracą, działaniem i zaangażowaniem przyczyniły się do rozsławienia Pomorza i są wzorem do naśladowania.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG