Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej 2021

Na plaży miejskiej w Gdyni trwa Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn. Kto stanie na podium w tym roku zobaczymy 7 lipca.

Gdynia, jak co roku stała się stolicą siatkówki plażowej w wydaniu akademickim. Po raz pierwszy zawody odbywają się w lipcu. Prawo udziału w finale uzyskały 32 pary kobiet i mężczyzn, czyli łącznie 128 uczestników. 

Organizatorem imprezy, która rozpoczęła się 4 lipca (niedziela) jest AZS Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Sponsorem gdyńskich zawodów jest także Port Lotniczy w Gdańsku im. Lecha Wałęsy.   

Jak informuje Piotr Walczak Prezes AZS UG, po zgłoszeniach ostatecznych wiemy, że w Gdyni nie zobaczymy 3 par męskich, panie natomiast pojawią się w komplecie.  W tegorocznym finale zobaczymy reprezentacje aż 33 uczelni z całej Polski. W rywalizacji kobiet najliczniejszą reprezentacje ma Uniwersytet Śląski w Katowicach. W rywalizacji mężczyzn to gospodarz - AZS Uniwersytet Gdański i AWF Katowice mają największą liczbę par w finale - po 3. - To te uczelnie z pewnością będą liczyć się w walce o medale w klasyfikacji drużynowej, choć z pewnością dołączą do nich uczelnie, które mają po 2 pary w finale. Tytułu w klasyfikacji drużynowej bronią Politechnika Poznańska w rywalizacji kobiet i Uniwersytet Warszawski w rywalizacji mężczyzn – przewiduje Prezes Piotr Walczak.

Indywidualnie tytułu Mistrzyń Polski bronić będą - Justyna Kozłowska / Weronika Antczak z UAM Poznań. W finale zobaczymy również srebrne medalistki - Kinga Legieta / Patrycja Jundziłł z Uniwersytetu Łódzkiego oraz brązowe medalistki z ubiegłego sezonu - Monika Gajtkowska / Gabriela Puławska z Politechniki Poznańskiej.

W turnieju męskim tytułu broni para Michał Korycki / Adam Manios z Uniwersytetu Warszawskiego, zobaczymy również srebrnych medalistów z 2020 roku parę Marek Subocz / Tymoteusz Juszczak z Politechniki Poznańskiej oraz brązowego medalistę Tobiasza Kaniewskiego, który tym razem zagra z Maciejem Włodarczykiem w barwach Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Informacje, wyniki i zdjęcia,:  https://www.facebook.com/AMPPlazowkaFinal/

Ramowy program zawodów:

5 lipca godz. 9.00 mecze eliminacyjne

6 lipca godz. 9.00 ciąg dalszy eliminacji

7 lipca godz. 10.00 mecze półfinałowe, finałowe

                   godz. 14.30 uroczyste zakończenie zawodów

Załączniki
Załącznik Rozmiar
AMP, siatkówka plażowa, finał (PDF) 157.88 KB
Oprac. Ewa K.Cichocka/ Zespół Prasowy UG