Konkurs Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej 2021. Laureaci z UG

W gronie laureatów Konkursu Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej 2021 w Kościerzynie znaleźli się naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego. Laury zdobyli w kategorii opracowań naukowych i popularno-naukowych, beletrystyki i książek edukacyjnych dla młodego czytelnika oraz za tłumaczenia.

W Konkursie Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej 2021 w Kościerzynie w kategorii Opracowania naukowe i popularnonaukowe pierwsze miejsce przyznano prof. dr hab. Markowi Cybulskiemu za książkę: Rola nazw własnych w kształtowaniu kaszubskiej tożsamości etniczno-regionalnej z Wydawnictwa Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego.

W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymali Cezary Obracht-Prondzyński, Justyna Pomierska i Łukasz Grzędzicki za kolejny tom serii Vademecum pt. Kaszëbi w III RP. Pòlitika – prawo – edukacjô – juwernota. (Wyd. ZKP i IK).

W kategorii Beletrystyka i książki edukacyjne dla młodego czytelnika wyróżniono książeczkę dr hab. Danuty Stanulewicz, prof. UG, Zelony pùjk.

Warto wspomnieć, że a w kategorii Tłumaczenia trzecie miejsce zdobyła absolwentka etnofilologii kaszubskiej (2017) Paulina Węsierska za tłumaczenie Abc ekònomii. Pierszé kroczi w swiece dëtków.

Warto dodać, że przewodniczącym komisji konkursowej był prof. Tadeusz Linkner, a wśród członków komisji prof. Kazimierz Nowosielski.

Więcej: http://www.bibliotekakoscierzyna.pl/konkurs-literatury-kaszubskiej-i-pomorskiej-2021-ogloszenie wynikow/?fbclid=IwAR3FMCFa6SPINaK_y0NKOTih4iw39tXlfSMulh1CGzbroBk8lfU3Q5HYy5I

Foto: bibliotekakoscierzyna.pl

Zespół Prasowy UG