„Get lost” – studencki projekt artystyczny

plakat wydarzenia

Get lost to projekt licencjacki dwóch studentek kierunku Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi. - Do współpracy zaprosiłyśmy młodych twórców, studentów, osoby związane z Trójmiastem, którzy poprzez różnorodne formy takie jak malarstwo, grafika, rzeźba czy wideo ukażą swoje aktualne spostrzeżenia oraz panujące trendy w trójmiejskiej sztuce studenckiej.

Projekt licencjacki „Get lost” studentek kierunku Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi - Katarzyny Habas i Katarzyny Stromskiej, to multidyscyplinarna wystawa, opierająca się głównie na sztukach wizualnych. Tematem wydarzenia jest szeroko pojęta młodość nawiązująca jednocześnie do odczuć i wrażeń związanych z życiem i studiowaniem w Trójmieście.

- Do współpracy zaprosiłyśmy młodych twórców, studentów, osoby związane z Trójmiastem, którzy poprzez różnorodne formy takie jak: malarstwo, grafika, rzeźba czy wideo ukażą swoje aktualne spostrzeżenia oraz panujące trendy w trójmiejskiej sztuce studenckiej mówią organizatorki wystawy. Celem jest stworzenie przestrzeni dla młodych ludzi, w której poprzez sztukę będą mogli wspólnie celebrować ten szczególny czas w życiu. Będzie to również doskonała okazja do spotkania, wymiany doświadczeń, myśli czy spostrzeżeń i wspólnego odczuwania sztuki. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-10 lipca w klubie muzycznym Drizzly Grizzly przy Ulicy Elektryków, które obecnie jest centrum kulturalnym skupiającym młodych ludzi.

- Obserwacje studenckiej sceny artystycznej, panującego w niej klimatu i zauważenie pojawiających się w niej potrzeb było naszą motywacją do stworzenia tego rodzaju wydarzenia. Zależało nam na kreowaniu dostępnej dla młodych twórców przestrzeni wystawienniczej. Jednocześnie stawiamy nacisk na aspekt stworzenia wokół wydarzenia społeczności i samej okazji do spotkania, co przez pandemię jest bardzo utrudnione i zwyczajnie odczuwamy tego brak – przyznają organizatorki, Katarzyna Habas i Katarzyna Stromska.

Projekt „Get lost” jest realizowany w ramach pracy licencjackiej na kierunku Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi we współpracy z Akademickim Centrum Kultury ALTERNATOR. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Miasta Gdańsk.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1001338787338382

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG