SEA-EU Makeathon

grafika

Czy podobnie jak członkowie SEA-EU marzycie o świecie, w którym potrzeby obecnego społeczeństwa powinny być zaspokojone w sposób zrównoważony, z szacunkiem dla środowiska oraz z dbałością o przyszłe pokolenia? Jeśli ta wizja jest Wam bliska, to macie szansę wziąć udział w Makeathonie SEA-EU, podczas którego wprowadzimy cele zrównoważonego rozwoju na naszych kampusach uniwersyteckich.

Przy okazji czeka na Was moc wrażeń i wspaniałe nagrody!

Zespoły biorące udział w wydarzeniu będą mogły liczyć na wsparcie ekspertów ds. Innowacji przy projektowaniu, testowaniu i ulepszaniu swojej usługi lub produktu opracowanego w ramach Makeathonu. Rezultatem końcowym powinien być prototyp (wersja elektroniczna lub fizyczna) rozwiązania, produktu, czy usługi. Najlepsze zespoły wezmą udział w wielkim finale, który odbędzie się na Uniwersytecie w Splicie w listopadzie 2021 roku.

Inicjatywa jest współorganizowana przez Uniwersytet w Breście, Uniwersytet w Kadyksie, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Maltański i Uniwersytet w Splicie przy wsparciu Uniwersytetu w Kilonii.

Kto może wziąć udział?

• Studenci ze wszystkich uczelni SEA-EU (zespoły złożone z członków z kilku uczelni są także mile widziane).
  • Inne podmioty np. firmy, organizacje pozarządowe itp.

Jak aplikować?

Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy, wybierając nasz Uniwersytet: https://forms.gle/Wv5KTs1JFFP6p6Vb7

Kryteria wyboru projektu:

• Zgodność z jednym z zrównoważonych celów rozwoju.
  • Wpływ na rozwój życia kampusu.
  • Mieszany skład zespołu (złożony z przedstawicieli różnych grup interesariuszy). Każdy zespół powinien zaprosić do współpracy co najmniej jednego pracownika naukowego uczelni (np. badacza, profesora). Pracownik może dołączyć na etapie rejestracji lub później.
  • Stopień oddziaływania rozwiązania.
  • Możliwość wykorzystania rozwiązania w innych krajach, na innych uczelniach, lub w innych firmach.

Wyzwania:

• Realizacja innowacyjnych i zrównoważonych projektów na naszych kampusach.
  • Współpraca w zespołach mieszanych i międzynarodowych (studenci wraz z pracownikami naukowymi z różnych uczelni SEA-EU).

Dodatkowo, Uniwersytet Gdański przygotował dla chętnych zespołów wyzwania, których rozwiązanie ma na celu rozwiązać faktyczne zagadnienia dotyczące Portu Gdynia.

Są to:

• Analiza i ocena rozwoju rynku offshore pod kątem spełnienia zasad zrównoważonego rozwoju oraz wpływu na rozwój gospodarki morskiej i Portu Gdynia.
  • Szanse rozwoju dla żeglugi bliskiego zasięgu poprzez położenia nacisku na transport ro-ro – zwiększenie efektywności transportu przez Port Gdynia.

Harmonogram Makeathon'u:

• Rejestracja trwa do 15 września.
  • Organizacja konsultacji i szkoleń z ekspertami z uczelni SEA-EU odbędzie się w październiku. Uczestnicy otrzymają dostęp do wspólnej platformy komunikacyjnej.
  • Lokalne Demo Day (prezentacje rozwiązań) w październiku.
  • Finał wydarzenia na Uniwersytecie w Splicie w listopadzie.

Prawa własności intelektualnej:

• Każdy z partnerów zdecyduje o odpowiednim modelu zarządzania prawami własności intelektualnej podczas wydarzenia.
  • Każdy uniwersytet może wykorzystać wyniki do wdrożenia rozwiązania na swoim kampusie.
Dodano przez: Zespół prasowy UG