Pożegnanie prof. Aliny Taylor

Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 28 lipca 2021 r. zmarła

ŚP.

Pani Prof. dr hab. Alina Taylor

Wieloletni pracownik Katedry Biochemii, a następnie Katedry Biologii Molekularnej,

znana na świecie Autorka badań nad białkami litycznymi bakteriofagów, oddziaływaniami białek

z błonami komórkowymi bakterii oraz rolą białek opiekuńczych w procesach komórkowych.

Pozostanie w naszej pamięci jako Osoba pełna pasji, oddana studentom i sprawom Wydziału,

a przede wszystkim przepełniona dobrem i życzliwością dla innych.

Rodzinie oraz Bliskim wyrazy współczucia składają

Rektor, Senat i Społeczność Akademicka

Uniwersytetu Gdańskiego

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona 10.08.2021 o godz. 10.00 w kościele p.w. Zmartwychwstania Pańskiego, Gdańsk ul. Gomółki 9. Wystawienie urny w kaplicy Cmentarza Katolickiego w Sopocie ul. Malczewskiego o godz. 11.30. Odprowadzenie do grobu o godz. 12.00.

Biogram Zmarłej znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

Prof. Alina Taylor
ZP