Jesień z językiem polskim

Akademickie Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców zaprasza do zapoznania się z ofertą kursów, które będą realizowane w semestrze zimowym. Wśród nich między innymi kursy przygotowujące do egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego.

Akademickie Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców jest jednostką Uniwersytetu Gdańskiego. W ofercie Centrum znajdują się kursy języka polskiego i kultury polskiej, egzaminy certyfikatowe z języka polskiego, kursy przygotowujące do egzaminów certyfikatowych, warsztaty kulturowe oraz szkolenia metodyczne dla nauczycieli i lektorów języka polskiego jako obcego. - Naszym celem jest upowszechnianie znajomości języka polskiego i kultury polskiej, dlatego organizujemy seminaria i konferencje poświęcone kulturze polskiej. Na kursy, seminaria, konferencje, warsztaty i inne wydarzenia zapraszamy wszystkich zainteresowanych poznawaniem naszego kraju, kultury i języka – mówi dr Irena Chawrilska, Dyrektor Akademickiego Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców.

W semestrze zimowym 2021/2022 Centrum przygotowało bogatą ofertę kursów, które rozpoczną się już w październiku. Zainteresowani mogą wziąć udział w następujących zajęciach:

- semestralny kurs języka polskiego,

- kursy specjalistyczne: Polski język medyczny, Język polski w biznesie, Język polski w turystyce,

- kursy kultury polskiej: Historia i kultura Polski, Sztuka polska, Literatura polska, Film polski,

- intensywny semestralny/roczny kurs języka polskiego i kultury polskiej,

- kursy przygotowujące do egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego.

- Lektorzy w naszym zespole mają bogate doświadczenie w pracy z grupami wielokulturowymi, na zajęciach wykorzystują innowacyjne metody dydaktyczne, które dobierane są do potrzeb kursantów – dodaje dr Irena Chawrilska.

Pełna oferta kursów wraz z opisami i zasadami rekrutacji znajduje się na stronie internetowej: https://polski.ug.edu.pl/kursy/

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG