Dr Karolina Pierzynowska laureatką międzynarodowej nagrody Future Science Future Star Award

Star

Dr Karolina Pierzynowska z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego została laureatką prestiżowej międzynarodowej nagrody Future Science Future Star Award, która po raz pierwszy trafi do polskiej naukowczyni. Gratulujemy!

Komisja Future Science Future Star Award zwróciła uwagę na badania prowadzone przez dr Karolinę Pierzynowską, których tematem jest opracowanie terapii dla choroby Alzheimera i Huntingtona z użyciem genisteiny, naturalnie występującego izoflawonu. Badania przeprowadzone zarówno na modelach in vitro jak i na modelach mysich tej chorób wykazały wysokie bezpieczeństwo i dużą skuteczność tej terapii.

Międzynarodowa nagroda Future Science Future Star organizowana jest przez wydawnictwo „Future Science” i czasopismo „BioTechniques”. Ma ona na celu wyróżnienie wybitnych naukowców, zajmujących się naukami przyrodniczymi, których praca może w znaczącym stopniu wpłynąć na ludzkie zdrowie i którzy wykazali szybki i intensywny start w swojej karierze naukowej cechując się jednocześnie ogromną pasją do prowadzonych przez siebie badań.

W bieżącej edycji konkursu w komisji zasiedli: Ian A Blair (University of Pennsylvania (USA)), Ananda Bandyopadhyay (Bill & Melinda Gates Foundation (WA, USA)), Andy Tay Kah Ping (National University of Singapore) i Catherine Martel (Université de Montréal, Canada).

Przypominamy też, że badaczka jest również laureatką 19. edycji programu L’Oréal-UNESCO „Dla Kobiet i Nauki” oraz stypendystką Fundacji na rzecz Nauki Polskiej - stypendium START.

Future Science Future Star Award 2021: And the winner is…

Rozmowa "Zrewolucjonizowała podejście do chorób neurodegeneracyjnych"

Rozmowa o badaniach w TVN

dr Karolina Pierzynowska
MNG/ZP