Apel Rektorów KRUP w sprawie bezpiecznego prowadzenia zajęć

Rektorzy Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich zaapelowali o przyjęcie zasady i możliwości sprawdzania dokumentów szczepień zarówno studentów, jak i pracowników uczelni.

- Zaszczepienie się nie jest tylko kwestią indywidualnego wyboru, jesteśmy społecznością - w naszym przypadku jest to społeczność akademicka i musimy dbać o dobro nas wszystkich - mówi Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski. - Dlatego w Uniwersytecie Gdańskim, aby zachęcić studentów do szczepień przygotowaliśmy punkt mobilny szczepień na Wydziale Chemii, przy współpracy Copernicusa, gdzie będą mogli się zaszczepić studenci, którzy zarejestrują się do 5 października. Także studenci zagraniczni.

W apelu Rektorów KRUP wskazano dokumenty, którymi (jednym z nich) powinni obowiązkowo legitymować się członkowie społeczności akademickiej:

1. potwierdzenie pełnego zaszczepienia przeciwko SARS-COV-2,

2. zaświadczenie lekarskie o wyzdrowieniu po chorobie Covid-19 przebytej w okresie ostatnich 6 miesięcy

3. negatywnego wyniku testu sprzed najwyżej 7 dni

Jak podkreślają Rektorzy:  "Brak takich dokumentów powinien wykluczać z zajęć kontaktowych zarówno studentki i studentów, jak i prowadzących. Udział w zajęciach osób nie posiadających wskazanych dokumentów stwarza istotne zagrożenie dla zdrowia i życia innych uczestników zajęć a także bliskich."

Studenci UG mogą rejestrować się na szczepienie: https://szczepienia.ug.edu.pl

Załączniki
Załącznik Rozmiar
Apel Rektorów KRUP w sprawie szczepień 494.72 KB
Zaszczep

Autor grafiki: Alan Stocki/Zespół Promocji

oprac. MNG