Sunday Sessions – podsumowanie edycji skandynawskiej. Zapowiedź amerykańskiej

Pasjonaci Skandynawii zakończyli swoje spotkania w ramach cyklu Sunday Sessions - Swedish Edition, organizowanego przez Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Gdańskiego. W planach są kolejne edycje – w roku akademickim 2021/2022 CJO przygotowało coś dla pasjonatów amerykanistyki. Sunday Sessions - American Edition, to nowy cykl, który ruszy już niebawem.

Projekt Sunday Sessions to cykl spotkań online, mający na celu popularyzację wielokulturowości i wielojęzyczności. Tematami poruszanymi w ramach projektu są zagadnienia związane z kulturą, architekturą, językiem oraz mediami wybranych państw.

Właśnie zakończyła się edycja szwedzka, podczas której uczestnicy spotkań dowiedzieli się więcej m.in. o tym, jak wyglądają studia w Szwecji i co warto o nich wiedzieć, co wyjątkowego jest w szwedzkiej architekturze, czy jakie istnieją podejścia, idee i rozwiązania w tamtejszej branży reklamowej.

- Szwedzka edycja projektu spotkała się z bardzo pozytywnym oraz szerokim odbiorem. W czterech cyklicznie odbywających się wykładach wzięło udział około 350 osób, wliczając zarówno studentów UG oraz innych uniwersytetów, wykładowców, rektorów, tłumaczy, lektorów języków obcych oraz pasjonatów kultury skandynawskiej – mówi Weronika Metlenga, lektor CJO UG i autorka projektu. – Spotkani\a prowadzone były w trzech językach: polskim, szwedzkim oraz angielskim i odbyły się na platformie MSTeams planowo, raz w miesiącu, od marca do czerwca 2021 r.

W projekt zaangażowani byli szwedzkojęzyczni nauczyciele akademiccy, lektorzy, skandynawiści oraz tłumacze: pomysłodawczyni - Weronika Metlenga, skandynawistka, lektor j. szwedzkiego, Centrum Języków Obcych UG, Anna Kalwasińska, skandynawistka, lektor j. szwedzkiego Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, Barbara Kuczmarska-Urbaniak, skandynawistka, lektor j. szwedzkiego w Instytucie Skandynawistyki i Fennistyki UG oraz Rasmus Andersson, tłumacz, koordynator j. szwedzkiego Language Café w Språkstudion na Uniwersytecie Sztokholmskim.

W roku akademickim 2021/2022 realizowana będzie edycja amerykańska (Sunday Sessions - American Edition).

Więcej informacji na str. CJO

EMW/Zespół Prasowy UG