Kolokwium z piosenki. Koncert Jubileuszowy 40-lecia ACK UG „Alternator”

Plakat wydarzenia

Jak zmieniała się kultura studencka w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat? Już 5 listopada, na deskach Sali Teatralnej Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego śpiewająco i tanecznie opowiedzą o tym artyści dwóch zespołów działających na UG: Akademickiego Chóru UG oraz Zespołu Pieśni i Tańca UG „Jantar”.

Kolokwium z piosenki” będzie okazją do uczczenia jubileuszu 40-lecia Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego "Alternator", które wspiera, inicjuje i promuje działania młodych twórców oraz organizuje imprezy teatralne, filmowe i muzyczne.

- Program koncertu wypełnią najpopularniejsze hity - od tych, królujących na prywatkach w latach '70, przez pełne kontestacji piosenki lat '80 i '90, aż po współczesne nagrania ze szczytów list przebojów - zapowiada Alicja Weydmann z ACK Alternator. - Zapraszamy na to niecodzienne widowisko łączące muzykę na żywo, taniec, śpiew i projekcje wizualizacji, stworzone na podstawie archiwalnych zdjęć i materiałów filmowych pozyskanych przy współpracy z Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego.

Wstęp jest wolny, na podstawie bezpłatnych wejściówek, które będą dostępne wkrótce na www.ekobilet.pl/ack. Koncert będzie transmitowany również na kanale YouTube.

Reżyseria: Bernard Szyc

Dyrekcja Muzyczna: Marcin Tomczak

Choreografia AChUG: Beata Oryl

Choreografia i przygotowanie taneczne ZPiT “Jantar”: Milena Jurczyk

Przygotowanie wokalne AChuG: Marcin Tomczak, Aneta Majda, Filip Cieszyński, Krzysztof Majda

Przygotowanie wokalne ZPiT UG “Jantar”: Anna Barszcz

Jubileuszowy koncert 40-lecia ACK UG „Alternator” odbędzie się 5 listopada o godz. 19:00 w Sali Teatralnej Budynku Neofilologii UG, przy ul. Wita Stwosza 51 w Gdańsku.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG