Czasopismo „Oceanological and Hydrobiological Studies” na pierwszym miejscu wśród czasopism o specjalizacji oceanograficznej

Wartość Index Copernicus (ICV) wyliczona przez ekspertów ICV dla czasopisma wydawanego przez naukowców z Wydziału Oceanografii i Geografii UG wyniosła 149,53 co plasuje  „Oceanological and Hydrobiological Studies” na pierwszym miejscu wśród czasopism o specjalizacji Oceanograficznej w tej bazie i bardzo wysoko w całej bazie czasopism.

Kwartalnik naukowy Oceanological and Hydrobiological Studies to czasopismo naukowe wydawane od 1971 roku, obecnie przez Uniwersytet Gdański we współpracy z Wydawnictwem Akademickim Walter DeGruyter.

- Swoje artykuły publikują w nim autorzy z wielu krajów. Jego celem jest dostarczenie jak najpełniejszego i wiarygodnego źródła informacji o aktualnej wiedzy w dziedzinach nauki związanych zarówno z oceanologią jak i hydrobiologią - informuje Grzegorz Kozłowski, Kierownik redakcji czasopisma. -  Główny nacisk położony jest na publikowanie artykułów wysokiej jakości, łatwo dostępnych dla naukowców z całego świata.

Czasopismo uniwersyteckie Wydziału Oceanografii i Geografii „Oceanological and Hydrobiological Studies” (ISSN: 1730-413X, 1897-3191) przeszło pozytywnie proces oceny i jest indeksowane w bazie ICI Journals Master List za rok 2020. Na podstawie informacji przedstawionych w ewaluacji i analizie numerów czasopisma z roku 2020, Eksperci Index Copernicus obliczyli Wartość Index Copernicus (ICV) na rok 2020.

Wartość ICV 2020 = 149,53, co plasuje nas na pierwszym miejscu wśród czasopism o specjalizacji Oceanograficznej w tej bazie i bardzo wysoko w całej bazie czasopism.

Czasopismo „Oceanological and Hydrobiological Studies” dostępne jest na stronie internetowej:

www.oandhs.ug.edu.pl

Oceanological and Hydrobiological Studies